Війна

Україна готова до обміну полонених — Тандіт

18 листопада, 2017 16:50
Війна/Україна готова до обміну полонених — Тандіт
Зберегти
Вигляд
Українська сторона готова передати представникам окремих районів Донецької та Луганської областей понад 300 людей з їхнього списку в обмін на 74 українських заручників, яких вони готові віддати Києву.

Українська сторона готова передати представникам окремих районів Донецької та Луганської областей понад 300 людей з їхнього списку в обмін на 74 українських заручників, яких вони готові віддати Києву.

Про це сказав радник голови Служби безпеки України Юрій Тандіт, який бере участь в обмінному процесі, передає «Інтерфакс-Україна».

«Зрозуміло, що в Донецьку і Луганську сидять маріонетки, і фактично лідер Росії веде переговори сам з собою. Але для нас головне - результат. Ми готові згідно з домовленостями і тим цифрам, які зараз обговорюють — і вже в ЗМІ вже говорять, що 307 чоловік - це ті особи, які скоювали злочини проти цілісності України, які були в списку з боку ОРДЛО - ми готові в рамках домовленості за певною процедурою їх туди передати, щоб забрати 74 людини», — сказав Тандіт в ефірі «5 каналу».

Він зазначив, що всіх затриманих українською стороною, кого можна законно віддати, Київ готовий віддати в обмін на тих, кого утримує інша сторона.

«На сьогодні вважаються (заручниками) 158 осіб ... Але ми говоримо про те, що 87 осіб наших заручників, — це ті наші герої, місцеперебування яких ми знаємо, вони говорять про інших цифру. Ми, йдучи на компроміси, готові до такої схеми, головне — щоб це було швидше, тому що фактично багато з наших хлопців знаходяться там близько трьох років», — розповів радник голови СБУ.

Нагадаємо, президент РФ Путін після прохання лідера руху «Український вибір» Віктора Медведчука пообіцяв поговорити з ватажками бойовиків щодо звільнення полонених.

15 листопада Путін поговорив телефоном з ватажками самоназваних «ДНР» та «ЛНР» шодо питання обміну заручниками.

Після цього ватажок «ЛНР» доручив перевірити здоров'я українських заручників, а ватажок «ДНР» наказав уточнити списки заручників.

Раніше рина Геращенко повідомляла, що серед 152 заручників на Донбасі є журналісти, волонтери, підлітки та 9 жінок.

Пов`язані новини