Світ / Сусідні країни

Розцінюють політику Угорщини на Закарпатті як дружню допомогу 51% жителів — опитування

Світ/Сусідні країни/Розцінюють політику Угорщини на Закарпатті як дружню допомогу 51% жителів — опитування
Зберегти
Вигляд
51% опитаних жителів Закарпатської області вважають нинішню політику Угорщини дружньою допомогою національній меншині угорців, а 14 % розцінюють її як підготовку до можливого приєднання територій до Угорщини.

Про це свідчать результати опитування Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва та фірми «Юкрейніан соціолоджі сервіс», проведеного з 30 листопада до 10 грудня 2018 року.

Також у жителів запитували ставлення до руху русинів. Відтак 7% опитаних зазначили, що вбачають загрозу в діяльності цього руху — «Росія використовує цей рух для підбурювання міжнаціональної ворожнечі та сепаратизму». Натомість 21 % опитаних вважає, що цей рух спрямований на захист самобутності русинів і не становить загрози. А більшість, 33% опитаних не знає, або не має власної думки — 38%.

«Демократичні ініціативи» зазначають, що 6% опитаних жителів Закарпаття вбачають загрозу у діяльності націонал-радикалів (та визначають їхню дільність як серйозну загрозу), ще 31% визначає їхню діяльність як «певну загрозу». Ще 31% не бачить ніякої загрози в діяльності націонал-радикалів, а 32% не мають певної думки.

У грудні 2018 року влада Угорщини вирішила розпочати інвестувати кошти у підвищення рівня володіння українською мовою для етнічних угорців, які мешкають на Закарпатті.

Раніше повідомлялось, що Будапешт виділив 140 мільйонів грн для угорських освітян на Закарпатті.

Пов`язані новини