УКРАЇНА

«Національні дружини» мають узгоджувати свої дії з правоохоронцями — МВС

31 січня, 2018 11:26
УКРАЇНА/«Національні дружини» мають узгоджувати свої дії з правоохоронцями — МВС
Зберегти
Вигляд
У Міністерстві внутрішніх справ заявляють, що залучення людей до «Національних дружин», яке 28 січня провела партія «Національний корпус», законне.

У Міністерстві внутрішніх справ заявляють, що залучення людей до «Національних дружин», яке 28 січня провела партія «Національний корпус», законне. При цьому учасники цих формувань мають узгоджувати свої дії з правоохоронцями.

Про це у коментарі Громадському радіо повідомив радник Міністра внутрішніх справ Іван Варченко.

За його словами, закон передбачає реєстрацію громадських організацій, які здійснюють допомогу правоохоронцям в охороні громадського правопорядку та державного кордону. Проте, наголосив Варченко, їх дії мають бути скоординовані із правоохоронними органами.

«Члени цих організацій мають право здійснювати охорону громадського порядку спільно із співробітниками Нацполіції або Нацгвардії. Те, що зараз з’являються організації, які хочуть включитися у цей процес, це абсолютно законно, вони мають право, але разом з представниками Нацполіції відповідно до того, що вони домовляються як, яким чином, у який спосіб і де саме вони будуть здійснювати таке, наприклад, патрулювання на вулицях, чи чергування», — сказав Варченко.  

Він додав, що «значну частину функцій, які може виконувати виключно поліція, вони не можуть».

За словами Варченка, подібні дружини користуються тими ж правами і обов’язками, які має будь-який інший громадянин.

Нагадаємо, у неділю 28 січня пов'язана з «Азовом» партія «Національний корпус» залучила 650 людей до так званих Національних дружин.

Лідер Нацкорпусу Андрій Білецький зазначив, що до лав Нацдружин приєднуються «небайдужі та активні молоді люди, котрі діють із впевненістю в тому, що наша нація є непереможна».

Пов`язані новини