Економіка

«ДТЕК» Ахметова має ознаки монополії на ринку енергетики — голова тарифного регулятора

Liga.net
Економіка/«ДТЕК» Ахметова має ознаки монополії на ринку енергетики — голова тарифного регулятора
Зберегти
Вигляд
За словами голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) Оксани Кривенко, Антимонопольний комітет виявив ознаки монопольного становища у компанії «ДТЕК», що належить Рінату Ахметову.

Про це Кривенко повідомила журналістам Liga.net.

«Антимонопольний комітет встановив, що компанії «ДТЕК» мають структурні ознаки монопольного становища на ринку електроенергії та мають ринкову владу, яка посилюється вертикальною інтеграцією», — повідомила голова НКРЕКП.

Водночас, остаточне рішення у справі про монополізм «ДТЕК» на ринку енергетики перенесли на 17 січня 2019 року.

Компанія ДТЕК — одна з найбільших енергетичних корпорацій у Східній Європі. Їй належить 9 з 15 українських теплоелектростанцій, а також 17 шахт та вугільнозбагачувальні комплекси. Загалом, компанія є фактичним монополістом на ринку генерації теплової електроенергії в Україні.

Попереднє засідання Антимонопольного комітету у цій справі було зірване через те, що позивачі — НКРЕКП та Укренерго — не прибули на засідання. У Антимонопольному комітеті тоді заявили, що розглядатимуть справу навіть без позивачів.

Антимонопольний комітет почав розглядати справу щодо ознак порушення компаніями «ДТЕК Дніпроенерго», «ДТЕК Востокенерго» та «ДТЕК Західенерго» законодавства про захист чесної конкуренції ще у 2015 році. Позивачем у справі виступили НКРЕКП та Укренерго.

Пов`язані новини