Енергетичний холдинг Ріната Ахметова «ДТЕК» планує випустити євробонди на загальну суму 300 мільйонів доларів.

Про це повідомляє «Економічна правда», посилаючись на свої джерела у компанії.

Зазначається, що випуск планує «дочка» «ДТЕК» — DTEK Renewables B.V. У цій компанії сконцентровані всі «зелені» електростанції «ДТЕК», зокрема сонячні та вітроелектростанції.

Раніше про ймовірний випуск євробондів «ДТЕК» повідомляв ексдепутат Сергій Лещенко, який пов’язував таке рішення компанії зі «страхуванням». Зокрема, Лещенко вважає, що залучення іноземних інвесторів у боргові облігації «ДТЕК» дозволить Ахметову тиснути на владу, щоб не допустити зниження «зелених тарифів» та, відповідно, прибутковості «зелених» електростанцій.

Компанія ДТЕК — одна з найбільших енергетичних корпорацій у Східній Європі. Їй належить 9 з 15 українських теплоелектростанцій, а також 17 шахт та вугільнозбагачувальні комплекси. Загалом, компанія є фактичним монополістом на ринку генерації теплової електроенергії в Україні.

Наразі «ДТЕК» активно вводить в експлуатацію електростанції з альтернативних джерел енергії. Зокрема, через дію в Україні «зеленого тарифу», який дозволяє продавати таку електроенергію за вищими цінами.

2 жовтня євробонди випустила ще одна компанія Ахметова «Метінвест». Так компанія залучила понад 800 мільйонів доларів.

Поділитись: