Покровська СЕС
Фото:

ДТЕК

Енергетичний холдинг «ДТЕК» Ріната Ахметова запустив другу за потужністю сонячну електростанцію у Європі неподалік Покровська на Дніпропетровщині. Вона вироблятиме енергії достатньо для 200 тисяч будинків та квартир.

Про це повідомляє прес-служба «ДТЕК».

«Покровська СЕС» має проєктну потужність 240 мегаватів та щороку вироблятиме 400 мільйонів кіловат-годин електроенергії. У «ДТЕК» зазначають, що робота цієї електростанції зменшить необхідність у роботі теплоелектростанцій та, відповідно, викиди парникових газів у довкілля на 420 тисяч тонн на рік. Електростанцію збудували за 6 місяців.

«Використовуючи досвід попередніх проєктів, ми зібрали професійну команду, обрали і встановили на станції електрообладнання кращих світових виробників, забезпечили успішну інтеграцію СЕС в енергосистему країни», — прокоментував запуск електростанції голова «ДТЕК» Максим Тімченко.

Зазначається, що електростанція розташована на території покинутого кар'єру, який непридатний для сільського господарства та вирощення рослинності.

Зазначимо, що постачальником панелей для СЕС Ахметова стала китайська компанія Risen. Водночас від ввезення цих панелей до України бюджет не отримав жодної гривні податків, адже наприкінці 2018 року Рада звільнила імпорт сонячних панелей від податку на додану вартість.

Напередодні норвезька та китайська компанії анонсували початок будівництва найбільшої вітроелектростанції у Європі на Запоріжжі.

Зазначимо, що під час інвестиційного форуму у Маріуполі 29 жовтня західні інвестори висловлювали уряду та президенту занепокоєння щодо потенційних змін у системі «зелених» тарифів. В уряді пообіцяли, що змінювати «зелені» тарифи для альтернативних електростанцій «заднім числом» не будуть.

Напередодні президент України Володимир Зеленський повідомив, що в Україні необхідно розв'язувати питання «зелених» тарифів на продаж електроенергії з альтернативних джерел. З компаніями, які вже підписали контракти з державою на отримання цих тарифів, будуть спілкуватися.

Також раніше стало відомо, що в ухваленому Радою законі, який запроваджує нові правила оподаткування посилок, містяться норми, які звільняють від ПДВ устаткування для сонячних та вітрових електростанцій.

Компанія ДТЕК — одна з найбільших енергетичних корпорацій у Східній Європі. Їй належить 9 з 15 українських теплоелектростанцій, а також 17 шахт та вугільнозбагачувальні комплекси. Загалом, компанія є фактичним монополістом на ринку генерації теплової електроенергії в Україні.

Наразі «ДТЕК» активно вводить в експлуатацію електростанції з альтернативних джерел енергії. Зокрема, через дію в Україні «зеленого тарифу», який дозволяє продавати таку електроенергію за вищими цінами.

Поділитись: