Представники компанії «ДТЕК» Ріната Ахметова, та колишній голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) назвали безпідставними звинувачення Національного антикорупційного бюро у завданні державі збитків на 18,87 мільярда гривень.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Зокрема, у «ДТЕК», декільком працівникам якої висунули звинувачення, вважають, що формула «Роттердам+» дозволила «встановити прозорі правила роботи на гуртовому ринку електроенергії, які раніше буди відсутні». Там також зазначили, що формулу неодноразово перевіряли міжнародні аудитори, проте їхніх висновків НАБУ під час висунення звинувачень працівниками «ДТЕК» не врахувало.

«ДТЕК» також повідомили, що «не отримували надприбутків» після запровадження формули «Роттердам+».

Водночас колишній голова НКРЕКП Дмитро Вовк, якому також висунули звинувачення, назвав такі дії НАБУ «розкрученою медійно-юридичною бульбашкою».

«Дії НАБУ з моменту початку розслідування вважаю підбором та вибиванням доказів під обвинувачення. Про встановлення істини мова не йде, здійснюється тиск на мене та колег з грубим порушенням законодавства — це все свідчить про політичний характер переслідування», — повідомив Вовк.

Нагадаємо, 8 серпня НАБУ оголосило про підозру шістьом особам у завданні державі збитків на 18,87 мільярда гривень через формулу «Роттердам+». Серед обвинувачених — колишнє керівництво НКРЕКП та менеджери «ДТЕК» Ахметова.

Раніше представник президента у Кабміні заявляв, що формула «Роттердам+» не діє в Україні з кінця травня.

Він також нагадав, що президент Володимир Зеленський вніс до Ради законопроект, яким пропонує замінити формулу «Роттердам+» на «Роттердам-», виключивши з неї вартість доставки вугілля з порту міста Роттердам.

Зазначимо, що формула «Роттердам+» втратила свою актуальність після запровадження нового ринку електроенергії. Так, в умовах ринку, ціну на теплову електроенергію встановлює не регулятор, а сам ринок, тобто попит та пропозиція.

Поділитись: