Держдума Росії ухвалила в третьому, остаточному читанні закон про санкції проти США і ряду інших «недружніх держав».

Держдума Росії ухвалила в третьому, остаточному читанні закон про санкції проти США і ряду інших «недружніх держав».

Про це повідомляє агентство «Інтерфакс».

«Закон розширює права президента і уряду щодо застосування санкцій проти конкретних юридичних і фізичних осіб, за шістьма конкретними напрямками, за якими можуть бути прийняті обмежувальні заходи», — заявив, представляючи законопроект, перший заступник голови фракції «Єдина Росія» Андрій Ісаєв.

Тепер президент РФ зможе накладати заборону або припиняти міжнародне співробітництво з «недружніми іноземними державами», а також з організаціями, які «прямо або побічно» перебувають під юрисдикцією таких держав. 

Також можуть запровадити або обмежити ввезення і, відповідно, вивезення продукції або сировини організаціями, які знаходяться під юрисдикцією «недружніх іноземних держав».

Російський президент також може ввести заборону або обмеження для таких організацій на участь в держзамовленні і приватизації.

Останній пункт переліку санкційних заходів вказує на те, що президент РФ може ухвалювати «інші заходи» впливу.

Раніше повідомлялося, що Держдума може поширити дію закону «Діми Яковлєва» на країни, що «втручаються у вибори РФ».

5 квітня у Сполучених Штатах запровадили санкції проти російських олігархів, наближених до президента Росії Володимира Путіна у справі щодо втручання Москви в президентські вибори 2016 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: CNN показав документальний фільм про втручання Путіна у вибори в США.

17 травня Трамп доручив підготувати нові санкції проти РФ у зв’язку з порушенням договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (РСМД). Раніше повідомлялося, що США запроваджують санкції проти військових структур Росії, Сирії та КНДР.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile