Світ

Держдума може поширити дію закону «Діми Яковлєва» на країни, що «втручаються у вибори РФ»

10 травня, 2018 11:19
Світ/Держдума може поширити дію закону «Діми Яковлєва» на країни, що «втручаються у вибори РФ»
Зберегти
Вигляд
У Держдумі РФ підготували поправки до «закону Діми Яковлєва», що пропонують поширити його дію на тих, хто втручається в російські вибори.

У Держдумі РФ підготували поправки до «закону Діми Яковлєва», що пропонують поширити його дію на тих, хто втручається в російські вибори.

Законопроект планують внести всі чотири думські фракції, повідомив перший заступник голови фракції «Єдина Росія» Андрій Ісаєв, повідомляє «Интерфакс».

Поправки, повідомив Ісаєв, стосуватимуться «іноземних осіб, які втручаються у вибори в РФ».

«Для громадян Росії, які незаконно поводяться на виборах, є окреме законодавство», — повідомив він.

Один з авторів законопроекту депутат від «Єдиної Росії» Віктор Пінський повідомив, що іноземні структури, яких визнають винними у втручанні в вибори в РФ, можуть отримати статус «небажаних організацій».

Перший заступник керівника фракції «Справедлива Росія» Михайло Ємельянов, який також є співавтором проекту поправок, повідомив що «закон Діми Яковлєва» може бути поширений на країни Європи, і у першу чергу на Велику Британію.

«Ці країни легально виділяють мільярди доларів на те, щоб втручатися в наше політичне життя, в наші вибори, і це залишається безкарним», — сказав він.

У базі даних Держдуми проект поправок в «закон Діми Яковлєва» на момент написання новини розміщений не був.

Закон «Про заходи впливу на осіб, причетних до порушень основоположних прав і свобод людини, прав і свобод громадян Російської Федерації», також відомий як «закон Діми Яковлєва», був ухвалений в грудні 2012 року.

Його розробили у відповідь на «закон Магнітського» у США, який ввів візові санкції щодо росіян, причетних, на думку американської влади, до порушень прав людини.

«Закон Магнітського» — закон США та низки інших країн, що містить перелік російських чиновників, причетних до шахрайств, переслідувань та порушень прав людини, зокрема пов'язаних зі справою компанії Hermitage Capital Management та смертю російського адвоката Сергія Магнітського. Посадовим особам, причетним до «справи Магнітського» та подібних порушень, заборонено в'їзд до США, також щодо них запроваджено санкції економічного характеру — арешти майна, корупційних рахунків тощо.

«Закон Діми Яковлєва», зокрема заборонив громадянам США всиновлювати дітей у Росії, а також на роботу в країні некомерційних організацій, чия діяльність «становить загрозу інтересам Росії».

У перших редакціях «закон Діми Яковлєва» поширювався лише на США, але потім у ньому з'явилося формулювання, згідно з яким під його дію підпадають усі країни, що обмежили в'їзд росіян та заарештували їхні активи, «з мотивів причетності громадян РФ до порушень прав людини».

З 2015 року в Росії генпрокуратура може визнати «небажаною» іноземну або міжнародну неурядову організацію, якщо її діяльність «загрожує основам конституційного ладу РФ, обороноздатності країни або безпеки держави». Співпраця з «небажаними організаціями» передбачає кримінальне покарання у вигляді позбавлення волі.

Наприкінці 2017-го Росія ухвалила закон про ЗМІ — «іноземних агентів». Деякі зі ЗМІ, які отримали такий статус (в тому числі «Голос Америки», «Радіо Свобода» і його проекти) комісія Ради Федерації по захисту державного суверенітету і запобігання втручання у внутрішні справи Росії звинуватила у втручанні в вибори президента Росії.

Нагадаємо, у квітні спікер Держдуми РФ В'ячеслав Володін і лідери чотирьох парламентських фракцій внесли законопроект про дії у відповідь «на антиросійську політику США», а саме санкції проти РФ.

1 травня Палата громад парламенту Британії ухвалила в останньому читанні закон про санкції, включивши в нього свій варіант «закону Магнітського» і статтю про розкриття імен власників фірм в офшорах на британських заморських територіях.

Пов`язані новини