Державний секретар США Майк Помпео після України поїхав до Білорусі, де зустрівся з президентом Олександром Лукашенком. Це перший візит держсекретаря США в Білорусь за всю історію відносин двох країн.

Як повідомляє білоруське видання «БелТА», Лукашенко почав зустріч з Помпео з жарту про диктатуру в Білорусі: «У нас диктатура відрізняється тим, що всі відпочивають в суботу та неділю, а президент працює».

Лукашенко заявив, що радий зустрічі з Помпео щонайменше з двох причин.

«По-перше, ви один з архітекторів сучасної політики США. Так у нас прийнято вважати. По-друге, дуже добре, що ви після різного роду непорозумінь у відносинах між Білоруссю і США, абсолютно безпідставних непорозумінь минулої влади, ризикнули приїхати до Мінська і подивитися на цю країну: що тут за народ, що за люди, що за диктатура, яка тут демократія, багато її — мало і так далі», — сказав президент Білорусі.

Частина зустрічі, на яку були допущені представники ЗМІ, також завершилася жартом. Але цього разу жартував Помпео. Коли журналісти залишали зал переговорів, держсекретар заявив, що любить їх, «особливо коли вони йдуть».

У відповідь Лукашенко зазначив, що не проти журналістів, але радить їм не забувати про першу владу, коли вони називають себе четвертою.

Зазначимо, що напередодні Майк Помпео відвідав Київ, де зустрівся з президентом Володимиром Зеленським.

Поділитись: