Прокурори з Одеської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно двох вихователів Центру соціально-психологічної реабілітації дітей «Світанок» у Малиновському районі Одеси. Їх звинувачують у невиконанні професійних обов’язків щодо охорони життя та здоров’я неповнолітніх унаслідок недбалого до них ставлення (ч. 2 ст. 137 КК України).

Про це повідомляє прокуратура області.

За даними слідства, наприкінці липня 2019 року у приміщенні дитячого реабілітаційного центру один із співробітників охоронного агентства, які прибули до Центру за викликом вихователя, знущався та побив двох вихованців. Правоохоронці з’ясували, що вихователі закладу у цей час залишили неповнолітніх без нагляду, тобто не зробили нічого, аби вберегти їх від фізичного та психологічного насильства.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні вели слідчі Малиновського відділу поліції Одеси.

У разі доведення вини вихователям загрожує обмеження волі від 3 до 5 років або позбавлення волі на той самий термін.

Нагадаємо, восени 2019-го з'ясувалося, що у Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей «Світанок» знущаються з вихованців.

Журналісти «Слідства.Інфо» з'язсували що до насильства над дітьми у притулку «Світанок» причетні щонайменше 3 поліцейські.

У жовтні 2019-го Одеська поліція відкрила два кримінальні провадження через ймовірне насильство у «Світанку». Перше розпочато за ч.1 ст. 137 Кримінального кодексу за фактом неналежного виконання обов'язків щодо охорони життя та здоров'я дітей. Інше — за ч.1 ст. 127 Кримінального кодексу за фактом імовірного катування дітей, яке нібито ставалося у 2018-2019 роках.

Поділитись: