З липня по жовтень 2018 року у Вірменії пройшло опитування, згідно з яким, 87% жителів країни виступають за поглиблення співпраці з Євросоюзом, а 66,7% виступають за членство в ЄС.

Дані опитування представив Аналітичний центр із глобалізації та регіонального співробітництва.

За словами керівника центра Степана Григоряна, висока довіра до ЄС з боку жителів Вірменії обумовлена негативним впливом на країну з боку Євразійського економічного союзу (ЄАЕС, до складу входять Росія, Білорусь, Казахстан, Вірменія та Киргизстан — ред.), зокрема через економічні проблеми, пов’язані із правилами ЄАЕС.

Згідно з опитуванням, 69,9% респондентів були б задоволені, якщо б країна стала членом НАТО, проти цього — 30,1% опитаних.

Росію надійним союзником вважають 41% респондентів, 30% упевнені, що Москва забезпечує безпеку країни.

Григорян зазначив, що після революції та зміни влади у Вірменії довіра до Росії трохи збільшилася, в першу чергу через те, що РФ «поводила себе обережно та не підтримувала колишній режим». Водночас він наголосив, що показник довіри до Росії все одно доволі низький.

«Росія останнім часом продавала зброю Азербайджану, і це була наступальна зброя, серйозна зброя. Зрозуміло, що в нашому суспільстві є аргументи на користь Росії, але є й інші фактори. Ми бачимо, що сьогодні Росія каже одне, а завтра інше. Очевидно, що Росія використовує карабахську проблему для маніпуляції Азербайджаном та Вірменією, щоби тримати нас ближче», — сказав Григорян.

За його словами, 64% опитаних заявили, що не довірять російському телебаченню. Близько 60% респондентів вважають, що в разі війни між Вірменією та Азербайджаном Організація договору про колективну безпеку (ОДКБ, до складу входять Росія, Вірменія, Казахстан, Білорусь, Киргизстан і Таджикистан — ред.) не буде підтримувати Єреван.

Раніше повідомлялося, що українці більше підтримують вступ у Євросоюз, ніж у НАТО.

Поділитись: