Більшість населення України підтримує вступ до Євросоюзу, членство в Євроатлантичному Альянсі (НАТО) підтримують понад 40%.

Згідно з результатами опитування соціологічної компанії Seetarget, вступ України до ЄС підтримують 57,7% респондентів, проти — 23,6%. Найбільш проєвропейські погляди має молодь (67,2%) та люди віком 30-39 років (62,4%).

Членство України в НАТО готові підтримати 43,1% опитаних, проти цього — 34,%, ще 9,5% не визначилися. Найбільше вступ до НАТО підтримують у західних областях (65,8%) та в центрі (53,1%), найменше — на сході (23,8%) та півдні (21,8%).

Директор Seetarget Олексій Боровський зазначив, що агресія Росії проти України спричинила зростання підтримки євроінтеграційного шляху України. Він прогнозує, що в майбутньому кількість українців, що підтримують вступ у ЄС, буде зростати.

Опитування проводилося з 17 по 23 грудня 2018 року, в ньому взяли участь 2010 респондентів віком від 18 років. Помилка вибірки не перевищує 2,3%.

3 вересня президент Петро Порошенко зареєстрував у Верховній Раді законопроект про зміни до Конституції щодо прагнення України до інтеграції в НАТО та Євросоюз. 22 листопада 2018 року Рада в першому читанні підтримала цей законопроект.

Раніше в НАТО підтримали прагнення України до вступу в Альянс. За результатами саміту НАТО члени Альянсу підтримали Україну та закликали Росію вивести війська з Донбасу.

10 березня НАТО визнало за Україною статус країни-аспіранта. Це означає, що Північноатлантичний альянс визнав прагнення України набути повноцінного членства в організації.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile