Життя

Двоє смертників з аеропорту Стамбула мали російські паспорти – МЗС Киргизстану

Життя/Двоє смертників з аеропорту Стамбула мали російські паспорти – МЗС Киргизстану
Зберегти
Вигляд

У двох учасників нападу на аеропорт Ататюрк у Стамбулі виявлено російські паспорти, які були видані на ім’я Ракіма Булгарова і Вадіма Османова. Про це повідомляє видання Hurriyet з посиланням на правоохоронців.

Цю інформацію також підтвердили у МЗС Киргизстану із посиланням на консульство у Стамбулі. Разом з тим, у Генконсульстві Росії у Стамбулі Громадському повідомили, що не володіють інформацією щодо можливої причетності громадян РФ до теракту в аеропорту і не можуть підтвердити заяву МЗС Киргизстану. 

Раніше російське громадянство було підтверджено лише у одного з трьох учасників нападу на аеропорт.

Нагадаємо, що 1 липня турецькі поліцейські затримали 11 іноземців за підозрою у причетності до теракту в аеропорту. Повідомляється, що серед них є росіяни.

29 червня турецька поліція затримала 13 підозрюваних.

Раніше газета Hurriyet писала, що один з терористів-смертників, які скоїли самопідрив в аеропорту Стамбула, міг бути вихідцем з Чечні. Видання називає його ім'я – Осман Вадінов. 

В той же час, джерела видання «Кавказский узел» уточнюють інформацію щодо підозрюваного у скоєнні теракту в аеропорту Стамбула, вказуючи на те, що він може бути вихідцем з Дагестану.

Також джерела видання повідомляють про затримання у Стамбулі вихідців з Дагестану, Чечні і Азербайджану. 

28 червня в міжнародному аеропорту Стамбула імені Ататюрка було здійснено кілька атак, які влаштували терористи-смертники. За офіційоною інформацією нападників було троє. Вони силою намагалися пройти до зали міжнародного аеропорту. У сутичці з офіцерами безпеки сталась стрілянина, після чого стались три вибухи.

За останньою інформацію внаслідок теракту загинули 43 особи, 239 дістали поранення. Зауважується, що більшість загиблих є громадянами Туреччини, але іноземці серед них також є. Серед загиблих є поліцейські.

Відповідальність за напад поки не взяла на себе жодна організація. Турецька поліція підозрює, що до вибухів причетна «Ісламська держава».

Також повідомляється, що внаслідок теракту в аеропорту Стамбула загинула українка і поранено одного громадянина України.

 

Пов`язані новини