УКРАЇНА

Двох росіян не пустили до України через георгіївську стрічку на багажі

4 травня, 2018 09:39
УКРАЇНА/Двох росіян не пустили до України через георгіївську стрічку на багажі
Зберегти
Вигляд
Ввечері 3 травня Держприкордонслужба не пустила до України двох громадян Росії через заборонену в Україні георгіївську стрічку на валізі.

Ввечері 3 травня Держприкордонслужба не пустила до України двох громадян Росії через заборонену в Україні георгіївську стрічку на валізі.

Про це у Facebook написав речник Державної прикордонної служби служби України Олег Слободян. 

«Обоє прибули з приватною метою, мали достатньо коштів для перебування в Україні та зворотні квитки. Але на багажі туристів були прикріплені георгіївські стрічки, які заборонені в Україні. На прохання прикордонників зняти цю символіку громадяни РФ відреагували негативно», — зазначив Слободян. 

Він також додав, що чоловік та жінка повернулися зворотнім рейсом до Мінська, прикордонники відмовили їм у перетині кордону.

«Шановні гості з РФ. Українці раді усім гостям країни, але кожен, хто планує відвідини іншої країни,повинен усвідомлювати, що він повинен поважати її громадян та виконувати її закони. В іншому разі прикордонники змушені будуть відмовити вам в перетині державного кордону України», — зазначив речник ДПСУ.

Нагадаємо, Яремчанський міський суд присудив громадянину Білорусі сплатити штраф у 2550 грн за використання прапорця із георгіївською стрічкою.

Нагадаємо, закон про заборону георгіївської стрічки був ухвалений Верховною Радою України 16 травня. Президент Петро Порошенко підписав його 12 червня. Закон набрав чинності 15 червня.

Стаття 173-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що забороняє виготовлення і пропаганду георгіївської стрічки, передбачає покарання у вигляді штрафу 850-2550 гривень.

При повторному порушенні протягом року штраф може досягати 5100 гривень. Також передбачений адміністративний арешт на 15 діб.

Пов`язані новини