Двоє з трьох суддів Бердянського міськрайонного суду (Запорізька область) взяли самовідвід під час першого судового слухання резонансної справи про вбивство бердянського активіста та учасника бойових дій на Донбасі Віталія Олешка, позивний «Сармат».

Як повідомляє «Інтерфакс-Україна», про це стало відомо з прямої відеотрасляції із Бердянського міськрайонного суду, де 29 липня розпочалося судове слухання у справі. На ньому зокрема мали вирішити питання щодо продовження термінів тримання під вартою фігурантів злочину.

На початку судового засідання двоє з трьох членів колегії суддів заявили про самовідвід. Одна з суддів повідомила, що її чоловік мав контакти із родиною вбитого, а саме займався енергозабезпеченням його міні-готелів, а друга суддя заявила, що задіяна в інших судових справах щодо Олешка.

Самовідводи були прийняті. Таким чином, резонансне судове засідання було призупинено, не розпочавшись.

Дата судового слухання стане відома після призначення нового складу судової колегії.

Віталія Олешка на позивний «Сармат» убили 31 липня 2018 року пострілом у голову біля власного готелю. Поліція затримала 4 підозрюваних виконавців та трьох організаторів. Рідні та побратими загиблого вважають, що замовниками вбивства є народні депутати Олександр Пономарьов, з яким конфліктував загиблий, та Сергій Валентиров.

Наразі справа вбивства Віталія Олешка «Сармата» об'єднана ще з однією — розбійний напад на родину Поплавських у Дніпрі, що мав місце 4 липня 2018 року. У ній підозрюваними проходять четверо осіб так званої групи Віктора Власюка — ймовірного замовника вбивства «Сармата»: Тарас Мовчан, Денис Зеленкін, Руслан Кузнєцов, Сергій Смірнов. Слідство вважає, що ці дві справи пов'язані між собою.

В об'єднаній справі фігурують 11 осіб: Артем Матюшин, Олександр Обухов, Микола Ломака, Максим Владимеренков, Михайло Сігіда, Євген Бродський, Віктор Власюк — їм інкримінують умисне вбивство та Мовчан, Зеленкін — їх підозрюють у стеженні за «Сарматом» та Сергій Смірнов, Руслан Кузнєцов — їх підозрюють у розбійному нападі у Дніпрі.

Поділитись: