Сторона звинувачення заявляє, що директорка Бібліотеки української літератури Наталія Шарина звинувачена в екстремізмі та розтраті близько 3,5 мільйонів рублів.

Про це повідомляє «Інтерфакс».

«Шарина у зв'язку із обійманою посадою, порушуючи законодавство, організувала отримання платіжних доручень з розрахункового рахунку департаменту фінансів міста Москви на розрахунковій рахунок московської колегії адвокатів загальною сумою 297 тисяч рублів. Таким чином, був здійснений збиток на вищевказану суму», — заявила представниця прокуратури в Міщанському суді Москви.

Згідно з повідомленням, Шариній через влаштування на роботу знайомих її юриста та перерахування їм заробітної плати інкримінують розтрату 3,5 мільйонів рублів. Гроші перераховувалися з розрахункового рахунку департаменту фінансів міста Москви.

Представниця прокуратури також заявила про навмисний характер дій Шариної, спрямованих на розпалювання національної ворожнечі.

«Шарина діяла умисно з метою розпалювання ненависті і ворожнечі, а також приниження гідності за ознакою національності. Вона придбала у невстановленої особи книги Дмитра Корчинського та розмістила їх у бібліотеці», — заявила держобвинувачка.

За її словами, фігурантка придбала і брошури і книги, що мають відношення до українського націоналізму: «Київ», «Війна в натовпі», «Київ - Нью-Йорк», «Час поезії», буклет «Роман Шухевич — колишній командувач УПА» та інші.

При цьому Шарина не визнає обвинувачення.

«Обвинувачення не зрозуміло, винною я себе не визнаю», — сказала Шарина після оголошення прокурором суті пред'явленого обвинувачення.

За її словами, «протягом всього слідства не було конкретизовано, що я зробила. Ви звинувачуєте мене в тому, що я розставила книги на стелажі, будучи директором бібліотеки. Ніякої провини я не відчуваю за собою», — заявила обвинувачувана.

Нагадаємо, раніше Московський суд продовжив строк домашнього арешту директорки Бібліотеки української літератури Наталії Шариної, яку звинувачують у екстремізмі та розтраті, ще на півроку.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile