Демократична партія США офіційно висунула Джо Байдена своїм кандидатом на виборах президента 2020 року.

Рішення ухвали на з'їзді увечері 18 серпня, який відбувся в онлайн-режимі через пандемію коронавірусу, пише AP.

Колишній віцепрезидент США, сенатор від штату Делавер Джо Байден фактично був єдиним претендентом на номінацію. Усі його конкуренти вже оголосили про вихід із передвиборчих змагань.

Голоси у своїх штатах делегати оголошували з різних місць: від пляжу в Американському Само до пожежної частини в Коннектикуті та нової площі Black Lives Matter Plaza у Вашингтоні, округ Колумбія.

Зазначимо, до цього 77-річний Байден два рази подавав свою кандидатуру, аби взяти участь у виборах президента США, але жодного разу не набирав потрібної кількості голосів.

Онлайн-формат з'їзду

Для його організації використовували пряму трансляцію по телебаченню й онлайн-стрімінг. Це сталося уперше в історії США, коли одна з великих партій відмовляється від традиційного формату з’їзду для обрання кандидата в президенти. Так, навіть під час Громадянської війни у США (1861-1865) та Другої світової війни (1939-1945) демократи й республіканці не скасовували з’їзди.

Республіканська партія США не оголошувала про плани провести свій з’їзд в онлайн-форматі. Очікується, що вона висуне кандидатом у президенти чинного очільника Білого дому Дональда Трампа.

Коли вибори

Президентські вибори у США відбудуться 3 листопада 2020 року — тобто через 99 днів. Головними кандидатами є чинний президент Дональд Трамп і сенатор-демократ від штату Делавер Джозеф Байден.

Поділитись: