Джозеф Байден і Камала Гарріс
Фото:

Joe Biden for President:Official Campaign Website

Кандидат у президенти США від Демократичної партії, сенатор від штату Делавер Джозеф Байден обрав свого кандидата у віцепрезиденти. Ним стала сенаторка від штату Каліфорнія Камала Гарріс, яка свого часу змагалася з Байденом за номінацію на президентські вибори й навіть звинувачувала його в расизмі.

Камала Гарріс є першою темношкірою жінкою в історії американської політики, яку один із кандидатів у президенти обрав на посаду віцепрезидента. А в разі обрання Байдена президентом Гарріс також стане першою жінкою в історії США на посаді віцепрезидента країни.

Чинний президент США Дональд Трамп, який також братиме участь у прийдешніх президентських виборах, своїм віцепрезидентом у разі перемоги залишить Майка Пенса. Той перебуває на посаді з початку президентства Трампа.

Вибори президента США мають відбутися 3 листопада 2020 року.

Хто така Камала Гарріс?

Їй 55 років, вона народилася в Окленді, штат Каліфорнія, в сім’ї іммігрантів: матері з індійським корінням і батька з Ямайки. Своє походження вона зробила одним із визначальників своєї політичної кар’єри.

Вищу освіту Гарріс здобула в Говардському університеті — одному з найвідоміших закладів вищої освіти, який почав приймати темношкірих. Далі вона вступила до Каліфорнійського університету в Гастінгсі, де вивчилася на юристку.

Більша частина кар’єри Камали Гарріс і була пов’язана з юриспруденцією. У 2003 році вона стала окружною прокуроркою Сан-Франциско, а в 2010-му — генпрокуроркою штату Каліфорнія, першою темношкірою жінкою на цій посаді.

Генпрокуроркою Каліфорнії Гарріс пробула майже два повні терміни, здобувши позитивну репутацію в Демократичній партії. Цим вона й скористалася, успішно пройшовши до Сенату (верхня палата парламенту США) в 2017 році.

А що в неї з Байденом?

На початку 2019 року Камала Гарріс оголосила, що замагатиметься за номінацію на президентські вибори від Демократичної партії. А наприкінці 2019-го однією з перших вийшла з перегонів. Тоді фахівці вказували, що вона не спромоглася чітко сформулювати свої погляди щодо важливих для виборців питань, як-от охорона здоров’я.

А от на дебатах її завжди оцінювали високо — за ораторські навички. Цікаво, що тоді Гарріс неодноразово критикувала тепер уже свого колегу по передвиборчій кампанії Джозефа Байдена. Так, вона звинуватила його в тому, що він свого часу підтримував дружні відносини із сенаторами, які виступали за расову сегрегацію.

Попри це, Гарріс вважали однією з найімовірніших кандидаток у віцепрезиденти в команді Байдена, відзначає BBC. І після офіційного оголошення про участь у його кампанії Гарріс заявила, що для неї це честь.

«Джо Байден може об'єднати американців, бо він усе своє життя боровся за нас. А на посаді президента він створить Америку, яка відповідатиме нашим ідеалам», — написала політикиня у Twitter.

А що Гарріс каже про Україну?

Прямо про Україну Гарріс не висловлювалася — більше коментувала російські питання. Вона звинувачувала Москву у втручанні у вибори США в 2016 році — і припускала, що та спробує це зробити знову, на прийдешніх виборах. Водночас вона вважає помилковими рішення адміністрації Трампа про вихід із договорів із Росією щодо ядерної зброї, стверджуючи, що це може призвести до нестабільності й гонки озброєнь.

У 2019 році, відповідаючи на питання американської Ради з міжнародних відносин, Гарріс назвала російську анексію Криму «грубим порушень міжнародних норм».

«На посаді президентки я б продовжувала підтримувати Україну й забезпечувати несхильну підтримку Штатами суверенітету й територіальної цілісності України. Я б також зробила пріоритетом роботу з владою України із розбудови її військового потенціалу, зміцнення її громадянського суспільства й подолання корупції — водночас тісно працюючи з нашими європейськими партнерами для пошуку дипломатичного рішення», — йшлося в заяві штабу Гарріс.

Поділитись: