Джонсон приїхав у Київ, а у Рубіжному знову стався витік азотної кислоти: головне за день 9 квітня
У Київ для перемовин із Зеленським приїхав прем’єр—міністр Великої Британії Борис Джонсон, а окупанти знову обстріляли цистерну з азотною кислотою біля Рубіжного на Луганщині, через що стався витік цієї небезпечної речовини у довкілля. Про головне в Україні та світі за день 9 квітня.
Найгірше запитання
Президент Володимир Зеленський заявив, що один з керівників країни-члена Європейського Союзу просив надати докази, що масові вбивства росіянами жителів Бучі Київської області не є постановкою. Про це він розповів після питання журналіста видання Bild про те, яке найгірше питання він чув за останній час.
Водночас джерела «Європейської правди» та «Української правди» повідомили, що Зеленський говорив про прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана.
Критика Орбана
Віцепрем'єр Польщі Ярослав Качинський різко засудив прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, який попри війну в Україні продовжує підтримувати стосунки з росією та називає Володимира Зеленського своїм «суперником».
Качинський наголосив, що якщо Орбан не змінить свій підхід до агресії росії проти України — подальша співпраця між Польщею та Угорщиною буде неможливою.
«Якщо прем'єр-міністр Орбан каже, що не зовсім розуміє, що сталося у Бучі, я б порадив йому звернутися до окуліста», — сказав Качинський.
Неанонсований візит
До Києва 9 квітня без анонсу візиту прибув прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон для перемовин із президентом України Володимиром Зеленським. Після зустрічі Джонсон оголосив про створення нового пакету фінансової та військової допомоги українцям.
На спільному брифінгу політиків Джонсон оголосив, що Велика Британія продовжить посилювати санкційний тиск на рф та надавати економічну та оборонно-військову допомогу Україні.
Фіксований курс
У нацбанку розповіли, що щонайменше до кінця війни в Україні офіційний курс гривні до долара залишатиметься на одному рівні — 29 гривень 25 копійок за один долар.
Темпи євроінтеграції
Віцепрем’єрка з європейської і євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина заявила, що Україна може отримати статус кандидата на вступ до Європейського Союзу в червні 2022 року.
Напередодні президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн під час візиту до Києва передала Володимиру Зеленському анкету-опитувальник, заповнення якої є одним з кроків для отримання Україною статусу кандидата на членство у ЄС.
У Єврокомісії також анонсували, що 11 квітня передадуть такий опитувальник Грузії та Молдові.
Пошук воєнних злочинців
Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров розповів, що завдяки системі розпізнавання облич та штучному інтелекту вже вдалось ідентифікувати багатьох окупантів, які вчиняли звірства щодо цивільного населення Бучі та Ірпеня на Київщині.
«За короткий час ми встановимо всю інформацію про цих людей: їхні профілі у соцмережах, де і з ким вони служать та живуть. Сьогодні технології дозволяють знайти кожного, хто хоча б один раз потрапив в об'єктив. А з огляду на те, як вони люблять викладати фото в інтернеті, та на кількість камер у містах та будинках, це питання дуже швидко розв’яжемо», — пояснив Федоров.
Обстріли цивільних
На Луганщині російські окупанти знову влучили в цистерну з азотною кислотою біля Рубіжного, що у Луганській області. Небезпечна речовина потрапила у навколишнє середовище. Але голова Луганської ОДА Сергій Гайдай згодом уточнив, що загрози населенню немає, адже пари від вибуху цистерни з 4 тоннами неконцентрованої азотної кислоти розповсюдилися в районі позицій росіян під Кудряшівкою та Варварівкою.
«Воювати росіяни не вміють — не розрахували навіть напрямок вітру. Хмара розповсюдилася у сторону їхніх позицій поблизу Кудряшівки та Варварівки», — зазначив голова ОДА.
Також зранку 9 квітня окупанти знову обстріляли житлові квартали міст на Луганщині. Внаслідок обстрілів у Сєвєродонецьку в старому районі міста виявили загиблу жінку. У Рубіжному внаслідок обстрілу житлового будинку поранені чотири людини. У Лисичанську палає багатоповерхівка, АЗС та підприємство. Загасити пожежу неможливо через обстріли.
Битва за Донбас
Президент Володимир Зеленський не береться прогнозувати розвиток війни на сході та півдні України, але наголошує, що вірить у перемогу нашої держави.
«Це буде складна баталія, ми віримо в нашу боротьбу і нашу перемогу. Ми готові і боротися, і паралельно шукати ті чи інші дипломатичні шляхи, які можуть зупинити цю війну. Поки що. Поки що ми говоримо і про паралельний діалог», — наголосив Зеленський.
А перед цим голова Офісу президента Андрій Єрмак висловив переконання, що росії не вдасться перемогти на Донбасі і вона «зламає там зуби».
«Їх багато, як саранчі, але вони не переможуть на Донбасі. Україна не відступить і не поступиться суверенітетом та територіальною цілісністю», — наголошує Єрмак.
- Поділитися: