Грузія та Молдова услід за Україною отримають опитувальник про членство в ЄС

Грузія та Молдова услід за Україною отримають опитувальник для підготовки висновку щодо готовності країн до переговорів про членство в ЄС.

Про це повідомив європейський комісар з питань розширення та політики добросусідства Олівер Варгеї.

«Президентка [Єврокомісії] Урсула фон дер Ляєн передала анкету Україні вчора, а я передам анкету Грузії та Молдові у понеділок. Відповіді допоможуть Єврокомісії підготувати висновки щодо заявок трьох країн», — написав він.

Нагадаємо, минулого року президент України Володимир Зеленський, президентка Молдови Мая Санду та президентка Грузії Саломе Зурабішвілі підписали спільну декларацію, у якій домовилися зміцнити співробітництво у межах європейської інтеграції.

Президентка Естонії Керсті Кальюлайд минулого року заявляла, що Україна, Грузія та Молдова не відповідають критеріям членства в ЄС, та мають ще років з 20 роботи попереду до готовності.

Утім, під час візиту Києва 8 квітня президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн наголосила, що «Україні місце в європейській родині» та пообіцяла пришвидшену процедуру щодо розгляду заявки.

Як країни вступають в ЄС?

Для вступу країни до Європейського Союзу спершу повинне бути політичне рішення ЄС. Його ухвалює Європейська рада (зібрання глав членів ЄС) на основі оцінки Європейської комісії (органу виконавчої влади ЄС), чи може країна отримати членство.

Далі країна-кандидат поступово впроваджує зведення законів та положень ЄС (acquis) — для зручності воно розбите на 35 тематичних блоків. А ЄС оцінюватиме прогрес цього впровадження.

Далі Рада ЄС та Європейський парламент мають скласти й затвердити угоду про вступ країн в ЄС. Після цього угода має бути ратифікована всіма країнами-членами ЄС і країнами-кандидатами.