УКРАЇНА

Е-декларування для громадських організацій виглядає як помста влади — директор НАБУ

2 березня, 2018 14:54
УКРАЇНА/Е-декларування для громадських організацій виглядає як помста влади — директор НАБУ
Зберегти
Вигляд
Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник заявив, що зобов’язання членів громадських організацій подавати електронні декларації виглядає як помста з боку влади.

Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник заявив, що зобов’язання членів громадських організацій подавати електронні декларації виглядає як помста з боку влади.

Про це Артем Ситник заявив у інтерв’ю Громадському.

«У нас є цілий орган (Національне агентство з питань запобігання корупції – ред.), який аж сто декларацій перевірив із мільйону. Тому який сенс було додавати ще одну категорію? Воно виглядало, чесно кажучи, як помста з боку влади, яка прийняла цей закон», — сказав Ситник.

За його словами, електронне декларування створювалося саме для перевірки статків українських чиновників.

«Я не бачу нічого поганого у тому, аби всі громадяни України подавали свої декларації. Якщо тобі нема чого приховувати – то нічого страшного не буде. Але на декларуванні не потрібно спекулювати. Бо є декларування, а є електронне декларування, суть якого зводилася до того, щоб ці декларації заповнювали саме чиновники. Тому саме до цього моменту я ставлюся негативно», — сказав Ситник.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не маю ілюзій, що влада облишила спроби нас знищити — Інтерв’ю з директором НАБУ Артемом Ситником

Раніше замість обов'язкової подачі декларацій, президент Петро Порошенко запропонував громадським активістам обов'язкове звітування. Але правозахисники закликали Раду не голосувати за податкову звітність для ГО

Фактично пропонується скасування е-декларування для громадських антикорупційних активістів в обмін на запровадження додаткової податкової звітності для громадських організацій і фізичних осіб-підприємців, а також підприємств, установ та організацій, які надають їм послуги, зазначають громадські активісти та правозахисники. 

Пов`язані новини