УКРАЇНА

Правозахисники закликали Раду не голосувати за податкову звітність для ГО

28 лютого, 2018 13:41
УКРАЇНА/Правозахисники закликали Раду не голосувати за податкову звітність для ГО
Зберегти
Вигляд
Коаліція правозахисних організацій «Правозахисний порядок денний» опублікувала заяву із закликом до парламентарів не голосувати за зареєстровані президентські законопроекти №6674 та №6675.

Коаліція правозахисних організацій «Правозахисний порядок денний» опублікувала заяву із закликом до парламентарів не голосувати за зареєстровані президентські законопроекти №6674 та №6675.

Ці законопроекти розроблені на заміну попереднього, що зобов’язував антикорупційних громадських активістів подавати щорічні електронні декларації про особисті активи та майно (закон №1975-VIII від23 березня 2017 року).

«Фактично пропонується скасування е-декларування для громадських антикорупційних активістів в обмін на запровадження додаткової податкової звітності для громадських організацій і фізичних осіб-підприємців, а також підприємств, установ та організацій, які надають їм послуги», — йдеться у заяві.

Зазначається, що законопроекти №6674 та №6675 покладають на усі громадські об’єднання і фізичних осіб-підприємців, підприємства, установи та організації, які надають їм послуги, «невиправданий обов’язок подавати додаткову звітність».

У разі неподання передбаченої законопроектами звітності організація може бути позбавлена статусу неприбуткової, а також можуть накладатися штрафи та санкції.

«Оскільки ініціатива цих законопроектів виходить від Адміністрації Президента, ми розцінюємо таку ініціативу президента України як непропорційне втручання у діяльність громадських організацій та грубе порушення міжнародних стандартів, які гарантують свободу асоціацій і забороняють втручання держави в діяльність громадських об’єднань», — зазначають правозахисники.

Раніше спікер Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що законопроекти щодо скасування е-декларування для громадських організацій розглянуть 1 березня.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Чому Порошенко не хоче скасовувати декларування ГО та як зміняться автобусні перевезення

Раніше замість обов'язкової подачі декларацій, президент Петро Порошенко запропонував громадським активістам обов'язкове звітування.

Нагадаємо, правозахисники розкритикували ухвалений парламентом та підписаний президентом закон «Про запобігання корупції», який, зокрема, зобов'язує антикорупційні організації та активістів подавати щорічні декларації про доходи.

Нагадаємо, 8 липня Порошенко відправив до Ради закони щодо скасування е-декларування ГО. Разом з тим, Порошенко пропонує посилити норми звітування ГО до Податкової.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Поганий і ще гірший: що пропонує президент  замість е-декларування для ГО в законопроектах № 6674 та №6675. 

Правозахисники назвали пропозиції Порошенка дискримінаційними.     

Раніше депутати не підтримали розгляд пропозиції президента про додаткові звіти для ГО.

Пов`язані новини