Екологічна активістка зі Швеції Грета Тунберг з цього літа і протягом усього наступного року не відвідуватиме школу.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

Після дев'ятого класу 16-річна школярка має намір повністю зосередитися на боротьбі за захист клімату.

У вересні Тунберг візьме участь в саміті Організації Об'єднаних Націй з питань клімату в Нью-Йорку, а в грудні — у всесвітній конференції із захисту клімату в столиці Чилі Сантьяго.

Сама Тунберг сказала, що вона не хвилюється щодо школи і через рік просто перейде в гімназію. Згідно із системою освіти у Швеції, Тунберг у серпні цього року мала б вступити до нового навчального закладу для продовження освіти. У Швеції обов'язкове шкільне навчання триває протягом перших дев'яти класів.

Оскільки Грета Тунберг з екологічних причин не літає на літаках, її сім'я шукає альтернативи для її поїздки через Атлантику. Одним з варіантів є подорож на морському лайнері.

Раніше Грету Тунберг номінували на Нобелівську премію миру.

У грудні 2018 року Тунберг виступала з промовою на Всесвітній конференції ООН з питань зміни клімату в Катовіце, де вона закликала законодавців і державні органи почати діяти задля зменшення шкідливих викидів в атмосферу.

У 2019 році вона організувала ходу в Парижі, до якої приєдналося близько тисячі людей. Тунберг йшла з табличкою «страйк школи заради клімату», з якою вона раніше ходила до стін шведського парламенту.

23 січня Тунберг приїхала на Всесвітній економічний форум у Давос, аби привернути увагу до проблеми глобального потепління.

Тунберг заснувала рух Climate Strike, до якого приєдналися школярі із різних країн Європи.

Поділитись: