Екологи подали до Міндовкілля клопотання про створення двох нацпарків на Миколаївщині

Природозахисники ініціювали створення в Миколаївській області двох національних парків — «Громоклійський» та «Березанський» загальною площею понад 22 тисячі гектарів. Відповідне клопотання вони вже подали до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів.
Про це йдеться в заяві громадської організації «Українська Природоохоронна Група» (UNCG).
Передбачається, що майбутній нацпарк «Громоклійський» охоплюватиме територію Баштанського, Миколаївського та Вознесенського районів Миколаївщини й збережені степові ландшафти басейну річки Громоклія та частково — правого берега долини річки Інгул.
За словами екологів, ця територія — одна з найбільш досліджених у межах області, а басейн річки Громоклія — один із найбільш збережених у Північно-Західному Причорномор’ї.
23 тутешні види рослин занесені до Червоної книги України, 13 — до регіонального червоного списку Миколаївщини та 1 вид — до Резолюції 6 Бернської конвенції.
Також у цій місцевості відмічено понад 80 видів птахів, а герпетофауна представлена 12 видами, більшість із яких рідкісні та підлягають охороні на національному та міжнародному рівні, зазначають у UNCG.
Водночас запропонований нацпарк «Березанський», за проєктом, охоплюватиме Березанський лиман із прилеглими до нього степовими схилами, пригирлову частину маленького Бейкульського лиману та степи в долинах річок Березань і Сасик.
Тут збереглись 25 видів рослин, які охороняються: 1 вид включений до Резолюції № 6 Бернської конвенції, 15 видів включено до Червоної книги України, а 8 видів — до Червоного списку Миколаївської області.
Як наголошують екологи, локальна популяція тюльпана запашного (Шренка) є найбільшою на Миколаївщині та нараховує понад 500 екземплярів.
У межах проєктованого нацпарку в різні роки помічено 62 види риб. До Червоної книги України занесені білуга, севрюга, осетер руський, лосось чорноморський, вирезуб, вугор європейський та інші.
Крім звичайних видів плазунів, тут є і три рідкісні, занесені до Червоної книги: полоз жовточеревий або каспійський, полоз сарматський, ящірка зелена.
Також, за даними UNCG, під час міграцій або зимівлі на берегах лиману зупиняються рідкісні види птахів, зокрема чапля жовта, коровайка, косар, лелека чорний, пелікан рожевий та інші.
Тут виявили також ссавців, які занесені до Червоної книги України, зокрема сліпака подільського.
Нагадаємо, у серпні UNCG подала до управління екології Миколаївської області матеріали для створення ландшафтного заказника «Чичиклійський» площею понад 470 гектарів.
- Поділитися: