Стіна, будівництво якої заплановане на усьому кордоні США з Мексикою, може загрожувати дикій природі, що населяє цей регіон.

Стіна, будівництво якої заплановане на усьому кордоні США з Мексикою, може загрожувати дикій природі, що населяє цей регіон.

Це допускають американські науковці та екологи, пише The Guardian.

В долині Ріо-Гранде у штаті Техас, де передбачається зведення стіни, за даними екологів, мешкає половина рідкісних видів метеликів США.

Будівництво стіни висотою 5 метрів може загрожувати їм, оскільки деякі види не літають так високо. Як наслідок, метелики не зможуть повноцінно пересуватись на цій території і втратять доступ до певних рослин.

«Люди не усвідомлюють важливість ролі метеликів у запиленні. Третина їжі, яку ми споживаємо, з'являється завдяки метеликам і бджолам. Якщо ви стурбовані глобальним потеплінням і зміною клімату, вам потрібні метелики», — зазначила .

Крім того, зведення стіни загрожує популяції черепах Техасу та оцелотам — диким плямистим котам. Стіна може відмежувати тварин від звичного для них середовища.

«Всі вони можуть бути відокремлені від середовища, необхідного для їх існування. Деякі з тварин будуть відрізані від річки, яка є основним джерелом води», — йдеться у повідомленні.

26 січня Трамп підписав указ про будівництво стіни на кордоні з Мексикою.  Стіна на кордоні з Мексикою є однією з передвиборних обіцянок Трампа і покликана зупинити наркотрафік з країни у США.

Загальна вартість всього будівництва стіни уздовж південного кордону може скласти більше як $21 мільярд. Водночас, повідомлялось, що на будівництво стіни з Мексикою у США є лише $20 млн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вимоги до стіни Трампа на кордоні із Мексикою: висока, міцна та красива

Поділитись: