Війна / Донбас

Економіст: найбільші втрати України від окупації Донбасу — у металургійній і вугільній промисловості

Війна/Донбас/Економіст: найбільші втрати України від окупації Донбасу — у металургійній і вугільній промисловості
Зберегти
Вигляд
Найбільшими втратами української економіки від окупації Донбасу є збитки у металургійній та вугільній промисловості. Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському заявив головний редактор «Бізнес.Цензор.Нет» Сергій Головньов.

«Це звичайно металургійні підприємства, тому що це, в першу чергу, галузь, яка дає нам валютну виручку. Тобто ми експортуємо металургійну продукцію і отримуємо за неї гроші з-за кордону. І звичайно антрацитове вугілля: два найбільших антрацитових підприємства вугледобувні — «Ровенькиантарцит» і «Свердловантрацит» — вони були дуже важливі для України, адже зараз Україна взагалі не видобуває антрацит, а він нам потрібен. Нам доводиться імпортувати весь обсяг, який потрібен для наших теплоелектростанцій», — пояснив журналіст.

Головньов додав, що збитковою також є втрата машинобудівних підприємств. Водночас він зазначив, що, наприклад, таке підприємство як «Луганськтепловоз» на початку війни вже не працювало і нічого не приносило.

«Для того, аби відновити, потрібно все одно вкачувати туди гроші — і до війни, і після війни — це не важливо, що зараз воно не контролюється. Воно без ефективного управління все одно б грошей не приносило», — резюмував Головньов.

Як повідомлялося, Україна виплатила жителям окупованого Донбасу 80 мільярдів гривень пенсій з початку війни.

Пов`язані новини