Російський адвокат Ілья Новіков, який представляв інтереси Надії Савченко, захищатиме бізнесмена Вячеслава Кобалєва (Платона), затриманого у Києві.  

Про це сам Новіков повідомив у Фейсбук.

«Сьогодні я прийняв захист від екстрадиції до Молдови бізнесмена Вячеслава Кобалєва (Платона). Ця справа зовсім з іншої обойми, аніж ті правозахисні кейси українців в Росії, якими я займаюся останні два роки», — написав Новіков.

Адвокат пояснив, що екстрадиція можлива, якщо Україна не визнає Кобалєва своїм громадянином. 

«Зараз позиція Генпрокуратури зводиться до того, що вони підозрюють, що його український паспорт 2002 року фальшивий. Насправді громадянство визначається не паперовим паспортом, а підставою його отримання в 1992 році. І це справжня перевірка держави на серйозність ставлення до своїх зобов'язань», — він.

Новіков не виключив, що Кобалєва екстрадують в Кишинів вже сьогодні, попри всі процедури. Він також поінформував, що буде захищати Кобалєва разом з українським адвокатом Олексієм Шевчуком.   

Нагадаємо, 28 липня Печерський районний суд Києва виніс рішення про арешт Кобалєва, якого затримали в Києві за ордером Інтерполу на прохання Молдови. Він був оголошений прокуратурою Молдови в міжнародний розшук, а через кілька годин був затриманий в Києві співробітниками СБУ.

ГПУ підтвердила цю інформацію, повідомивши, що у нього виявили фальшивий паспорт громадянина України. Крім того, у Платонова є громадянство Молдови і Росії.

У Молдові його звинувачують у причетності і координації крадіжки грошей з «Ощадного банку Молдови». Зокрема, у неповерненні кредитів на суму близько 20 млн доларів.

Поділитись: