Екс-командир київського «Беркуту» Кусюк підозрюється у причетності до вбивств 20 лютого 2014-го року на вулиці Інститутській в Києві, зокрема в організації видачі зброї з бойовими патронами перед цими подіями та вчиненні інших дій.

Колишній командир київського «Беркуту» Сергій Кусюк, який був помічений на розгоні антикорупційного мітингу у Москві 12 червня, підозрюється у видачі автоматів з бойовими патронами своїм підлеглим під час Євромайдану, та пізніше наданні наказів на знищення цих автоматів, а також знищення усієї документації щодо зброї на базі «Беркуту» на Червонозоряному проспекті в Києві.

Про це Громадському повідомив начальник департаменту спецрозслідувань Генеральної прокуратури Сергій Горбатюк.

Зазначимо, що Кусюк також підозрюється в керівництві розгону студентів 30 листопада 2013 року на Майдані, в цій справі він проходить ще із двома своїми заступниками та 4-ма командирами рот київського «Беркуту». За цим епізодом Кусюк оголошений в розшук.

Також він є підозрюваним в застосуванні насильства щодо мітингуючих по подіях біля Українського дому (виставка «Волинська різня» 2010 рік), спробі розгону мітингувальників 25 листопада 2013 року біля Кабінету міністрів; в організації побиття та затримання автомайданівців на вул. Щорса та Кріпосному провулку

Також полковник Кусюк є підозрюваним в організації розстрілів 20 лютого 2014 року. Він зокрема зафіксований в будівлі управління МВС в місті Києві на вулиці Володимирській вранці 20 лютого 2014-го року перед розстрілами мітингувальників.

Саме на Володимирській був оперативний штаб силовиків. Звідти пізніше вийшов командир роти київського «Беркуту» Дмитро Садовник, котрий зафіксований через якийсь час вже на Інститутській серед беркутівців з автоматами.

За даними ГПУ, Кусюка разом з частиною його підлеглих вивезли в напрямку Миколаєва 23 лютого 2014 року. Де він перебуває — прокуратурі наразі достовірно невідомо. ГПУ надіслала запит щодо його видачі Росії, але досі не отримали жодної інформації щодо нього.

Раніше повідомлялося, що 13 «беркутівців» отримали громадянство РФ. Також у Держдумі РФ допускають надання громадянства 4 екс-«беркутівцям». Офіційних даних про те, чи отримав він російське громадянство Кусюк немає.

Зазначимо, що усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Все одно обрав би службу в «Беркуті» — обвинувачений у розстрілах Небесної сотні.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: