Колишнього голову правління німецького автомобільного концерну Volkswagen Мартіна Вінтеркорна, який фігурує у «дизельному скандалі», підозрюють в ухиленні від сплати податків. Прокуратура міста Брауншвейг зараз займаєтся розслідуванням щодо цього.

Колишнього голову правління німецького автомобільного концерну Volkswagen Мартіна Вінтеркорна, який фігурує у «дизельному скандалі», підозрюють в ухиленні від сплати податків. Прокуратура міста Брауншвейг зараз займаєтся розслідуванням щодо цього.

Про це повідомляє DW із посиланням на видання Bild am Sonntag.

За даними Bild am Sonntag, у 2016-2017 роках Вінтеркорн переказав декілька мільйонів євро на рахунок свого податкового консультанта, а також відправив близько десяти мільйонів євро на рахунок у швейцарському банку. Зокрема кілька мільйонів він перерахував своїй дружині, яка також стала фігуранткою справи.

Повідомляється, що ці кошти могли бути подарунком дружині, однак в такому випадку Вінтеркорн мав сплатити з них податок розміром у півмільйона євро. У примітці слідчих йдеться, що ці гроші могли бути «заначкою» колишнього очільника Volkswagen, проти якого зараз ведеться розслідування через «дизельний скандал».

Адвокат Вінтеркорна Фелікс Дьор заявив, що «те, як Вінтеркорн керує своїми активами, його особиста справа».

«Дизельний скандал» навколо концерну Volkswagen, в який входить компанія Porsche AG, уперше розгорівся у вересні 2015 року, коли виявилося, що програмне забезпечення на автомобілях VW приховує реальні об’єми викидів шкідливих газів в атмосферу під час відповідних тестів.

21 вересня  2015 року Агентство з охорони навколишнього середовища США повідомило, що Volkswagen під час тестів використовував програмні засоби для заниження викидів шкідливих речовин порівняно зі звичайними показниками.

22 вересня 2015 року департамент юстиції США почав розслідування щодо дій компанії Volkswagen AG. У випадку доказів провини, Volkswagen загрожує штраф у $18 млрд і відкликання тисяч автомобілів.

23 вересня 2015 року головний виконавчий директор Volkswagen Мартін Вінтеркорн подав у відставку із займаної посади і взяв на себе відповідальність за маніпуляції з дизельними двигунами автомобілів.

Пізніше керівництво компанії офіційно зазналося у підробці результатів тестувань на викиди шкідливих газів в атмосферу не тільки у США, але й на європейському ринку.

У червні 2016 Volkswagen погодився виплатити 15 мільярдів доларів для владнання скандалу з викидами. Пізніше повідомлялося, що Volkswagen виплатить $ 4,3 млрд через неправдиві дані про викиди. Також у справі про махінації Volkswagen допитали Меркель

4 серпня 2017 топ-менеджер Volkswagen AG Олівер Шмідт визнав себе винним у кримінальній справі з дизельними двигунами компанії.

Поділитись: