Екс-лідер Каталонії Карлес Пучдемон заявив про наміри повернутися до Бельгії, де продовжить займатися політичною діяльністю.

Екс-лідер Каталонії Карлес Пучдемон заявив про наміри повернутися до Бельгії, де продовжить займатися політичною діяльністю.

Про це повідомляє Le Soir.

«У ці вихідні я повернуся до Бельгії», — сказав Пучдемон.

Пучдемон перебуває на території Німеччини вже чотири місяці.

Раніше Верховний суд землі Шлезвіг-Гольштейн скасував постанову про екстрадицію до Іспанії колишнього очільника уряду Каталонії Карлеса Пучдемона.

Нагадаємо, німецький суд дозволив екстрадувати екс-лідера Каталонії до Іспанії тільки за звинуваченням у розтраті державних коштів, але не за звинуваченням у заколоті.

Саме через це Верховний суд Іспанії вирішив скасувати міжнародні ордери на арешт Пучдемона.

25 березня колишнього лідера Каталонії Карлеса Пучдемона затримали у Німеччині під час перетину кордону з Данією на шляху до Бельгії.

У цей же день у Барселоні сотні людей вийшли на протест проти затримання екс-лідера Каталонії Пучдемона.

1 червня повідомлялось, що німецькі прокурори вимагали  екстрадиції колишнього лідера Каталонії Карлеса Пучдемона до Іспанії.

1 жовтня 2017 року в Каталонії відбувся референдум про незалежність від Іспанії.

27 жовтня Сенат Іспанії призупинив автономію Каталонії, застосувавши 155 статтю конституції, у регіоні вводиться пряме управління. Після цього Мадрид розпустив парламент та уряд Каталонії

Верховний суд Іспанії видав міжнародні ордери на арешт шести каталонських політиків-утікачів, серед яких колишній глава регіону Карлес Пучдемон.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Найдовша Каталонська незалежність»: дві реальності однієї Іспанії.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile