Колишній міністр юстиції України Олександр Лавринович з 1 вересня є підозрюваним у кримінальному провадженні «про конституційний переворот в Україні у 2010 році».

Міністра часів Януковича Олександр Лавриновича викликали на допит. Про це заявив начальник відділу Департаменту спецрозслідувань Генеральної прокуратури України Олексій Донськой, передає «Інтерфакс-Україна». 

Слідчі чекають Лавриновича в четвер, 7 вересня. Екс-міністру направили підозру за адресою реєстрації через неможливість зробити це особисто.

«Якщо завтра він не прибуде, вживатимуться заходи щодо його примусовий привід», — сказав прокурор.

6 вересня генпрокурор Юрій Луценко заявив, що Януковичу та Лавриновичу повідомили про підозру у захопленні влади у 2010 році шляхом повернення Конституції 1996 року.

Сам Лавринович заявив, що не бачить злочину в своїх діях, а в 2010 році лише виконував свої функціональні обов'язки, передає «112-Україна». 

«Які можуть бути питання про порушення, якщо це було чисто виконанням функціональних обов'язків, які жодним чином не причетні до суті питання? Зміни до Конституції приймаються у Раді, процедура їх ухвалення описана. Міністерство юстиції публікує всі рішення Конституційного суду — це обов'язок» ,— сказав він.

Коментуючи зміни до Конституції у 2010 році, Лавринович заявив, що «Конституційний суд нічого не повертав. Він визнав неконституційним закон, яким вносились зміни до Конституції в грудні 2004 році».

Нагадаємо, в 2004 році Верховна Рада прийняла зміни до Конституції, в результаті яких Україна з президентсько-парламентської стала парламентсько-президентською республікою. У 2010 році Конституційний суд України повернув країну до президентсько-парламентської форми правління, повернувши президенту частину втрачених після конституційної реформи 2004 року повноважень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Зрадник №1»: за що судять Януковича.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: