ENRU

Екс-міністру юстиції Лавриновичу вручили клопотання про арешт

Колишньому міністру юстиції України Олександру Лавриновичу вручили копію клопотання прокуратури про обрання йому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. 

Про це після відвідування Генпрокуратури у зв'язку з розслідуванням справи про участь в захопленні держвлади в 2010 року повідомив сам Лавринович, передає «Інтерфакс-Україна».

«Мені вручили копію клопотання про мій арешт. Це означає, що завтра в Печерському районному суді м. Києва буде це клопотання... суд розгляне коли, в який день буде це питання поставлено на розгляд», — сказав Лавринович.

Він зазначив, що та стаття, яку йому інкримінує слідство, не передбачає іншого запобіжного заходу крім арешту (в тому числі немає альтернативи у вигляді застави).

«Іншого запобіжного заходу, крім арешту не передбачено за цією статтею. Тому вони, розуміючи це, вирішили, що якщо вони будуть наполягати, якщо я буду давати свідчення, які вони хочуть, то я буду на волі. Але для мене правда, законність і честь набагато важливіше питання перебування на свободі», — сказав Лавринович.

«Пояснювали (представники прокуратури клопотання про арешт — ред. ) тільки формальними підставами — що справа відкрита за тією статтею, за якою ми маємо право вносити клопотання про арешт. На питання, чи давав я колись (підстави) своєю поведінкою в спілкуванні з правоохоронними органами, хоч раз порушував якісь норми Кримінального процесуального кодексу або є якісь підстави, що я не буду з'являтися в суд, відповідь була «ні». Вони вирішили це робити (подавати клопотання про арешт), а далі вже справа суду прийняти рішення у відповідності до закону», — зазначив екс-міністр юстиції.

За його словами, клопотання про його арешт буде подано до Печерського районного суду в четвер, 14 вересня, а суд вже призначить дату його розгляду.

Колишній міністр юстиції України Олександр Лавринович з 1 вересня є підозрюваним у кримінальному провадженні «про конституційний переворот в Україні у 2010 році».

6 вересня екс-міністра юстиції Лавриновича викликали на допит у справі про «переворот». Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що Януковичу та Лавриновичу повідомили про підозру у захопленні влади у 2010 році шляхом повернення Конституції 1996 року.

Сам Лавринович заявив, що не бачить злочину в своїх діях, а в 2010 році лише виконував свої функціональні обов'язки.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram