Майкл Макфол, колишній американський посол в Росії сподівається, що Білий дім категорично засудить «сміховинний» запит від президента РФ Володимира Путіна про допит Макфола.

Майкл Макфол, колишній американський посол в Росії сподівається, що Білий дім категорично засудить «сміховинний» запит від президента РФ Володимира Путіна про допит Макфола. 

Про це він написав у своєму Твіттері. 

«Відсутність реакції створює моральну рівність між легітимним обвинуваченням США проти російських розвідників та божевільною, геть сфабрикованою історію, вигаданою Путіним», — зазначив він. 

У відповідь на звинувачення 12 офіцерів ГРУ у втручанні у вибори в США у 2016-му році, під час зустрічі з президентом США Дональдом Трампом Володимир Путін заявив, що Москва готова допитати російських розвідників, якщо Росії дозволять допитати американців.

Пізніше генпрокуратора РФ назвала ім’я Майкла Макфола серед тих американків, до яких у них є питання у справі лобіста закону Магнітського Білла Браудера.

Макфол також заперечує, що мав будь-які відносини з американським бізнесменом і не мав стосунку до його справи. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Біл Браудер: Я дав Путіну легітимність, на яку він не заслуговував

За словами представника Генпрокуратури РФ, під керівництвом Макфола в 2009-2010 роках «компілювалися» доповідні записки в Держдеп США з Москви щодо слідства справи Магнітського — юриста Браудера, що загинув у російській в’язниці.

Прес-секретарка Білого дому Сара Хакабі Сандерс сказала, що «президент Трамп поміркує над питанням, чи дозволяти Росії допитувати громадян США. Він хоче разом зі своєю командою визначити, чи є взагалі якась придатність такої ідеї, і чи це буде корисним для всієї справи... Однак ніякого рішення чи наміру щодо цього немає».

Одразу після цього прес-секрерарка Держдепартаменту США Гізер Нойєрт назвала ймовірність допиту екс-дипломата Росією «абсолютно абсурдною».

Майкл Макфол був послом США в Росії з 2012 по 2014-й. 

Закон Магнітського, ухвалення якого домігся американський бізнесмен Браудер, обмежує діяльність в США людей, підозрюваних в порушенні прав людини та корупції за межами США, зокрема Росії. За останні роки закон Магнітського був ухвалений у низці західних країн і став одним з інструментів впливу на Росію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна має накласти санкції на тих, хто засудив Сенцова — лобіст «закону Магнітського» Білл Браудер

Поділитись: