Світ

Екс-розвідник РФ перебуває у критичному стані після отруєння у Британії

7 березня, 2018 03:16
Світ/Екс-розвідник РФ перебуває у критичному стані після отруєння у Британії
Зберегти
Вигляд
Колишній співробітник російської розвідки Сергій Скрипаль перебуває у відділенні інтенсивної терапії у критичному стані після отруєння у Великій Британії, де він проживав останнім часом.

Колишній співробітник російської розвідки Сергій Скрипаль перебуває у відділенні інтенсивної терапії у критичному стані після отруєння у Великій Британії, де він проживав останнім часом.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на представників британської поліція.

4 березня в англійському місті Солсбері в торговому центрі знайшли двох людей без свідомості — 66-річного чоловіка та 33-річну жінку.к виявилося, це його донька. 

Обидва перебувають в реанімації у критичному стані через вплив невідомої речовини. За словами правоохоронця Крейг Голден, триває кілька досліджень, щоб точно визначити, чи є в отруєнні ознаки злочину.

Фахівці у захисному одязі продовжують роботи з знезараження вулиці, де стався інцидент.

5 березня у Британії з важким отруєнням потрапив до лікарні 66-річний громадянин Росії Сергій Скрипаль.

Скрипаль, полковник військової розвідки РФ на пенсії, у 2006 році був засуджений до 13 років ув'язнення за шпигунство на користь Британії. Його визнали винним у передачі свідчень російських агентів, які працювали під прикриттям у Євросоюзі, Секретній розвідувальній службі Британії.

Екс-розвідник отримав притулок у межах обміну між США і Росією у 2010 році. Його помилував тодішній президент РФ Дмитро Медведєв. Тоді Росія, крім Скрипаля, вислала в США Ігоря Сутягіна, Олександра Запорізького і Геннадія Василенка. Водночас із США вислали 10 звинувачених у шпигунстві на користь РФ громадян, серед яких була Анна Чапман.

Незабаром Скрипаль отримав притулок у Великій Британії.

Пов`язані новини