У Великій Британії, у графстві Вілтшир, з важким отруєнням потрапив до лікарні 66-річний громадянин Росії Сергій Скрипаль.

У Великій Британії, у графстві Вілтшир, з важким отруєнням потрапив до лікарні 66-річний громадянин Росії Сергій Скрипаль.

За даними BBC, Скрипаль є колишнім російськими розвідником, який був засуджений у Росії за шпигунство на користь Британії.

Поліція оголосила про надзвичайну ситуацію після того, як стало відомо про отруєння чоловіка та жінки, яка була поряд з ним.

Їм стало зле, коли вони харчувались у торговельному центрі у місті Солсбері.

Речовина, якою попередньо отруїлись люди, досі не встановлена.

Полковник військової розвідки РФ на пенсії Сергій Скрипаль у 2006 році був засуджений до 13 років ув'язнення за шпигунство на користь Британії. Його визнали винним у передачі свідчень російських агентів, які працювали під прикриттям у ЄС, Секретній розвідці Британії.

Екс-розвідник був звільнений у межах обміну між США і Росією у 2010 році. Його помилував тодішній президент РФ Дмитро Медведєв. Тоді Росія, крім Скрипаля, вислала у США Ігоря Сутягіна, Олександра Запорізького і Геннадія Василенка. Водночас із США вислали 10 звинувачених у шпигунстві на користь РФ громадян, серед яких була Анна Чапман.

Незабаром Скрипаль отримав притулок у Великій Британії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Британська розвідка вважає Росію причетною до отруєння екс-розвідника Скрипаля: що відомо

Поділитись: