Суд у Волгограді в РФ скасував рішення про «небажаність» перебування в Росії колишнього бойовика самопроголошеної «ДНР» Олександра Коряка, якого мали депортувати в Україну.

Про це пише «Коммерсантъ».

Суд вирішив, що колишньому бойовику так званої «ДНР» загрожуватиме в Україні катування та смерть.

Громадянин України Коряк приїхав до Волгоградської області РФ після того, як СБУ оголосила його в розшук за участь у бойових діях на Донбасі на стороні самопроголошеної «ДНР». Рішенням суду в Харкові його заочно заарештували.

У 2016 році чоловіка засудили в Росії до 3,5 років ув'язнення за розбійний напад на місцевого жителя. Тому Міністерство юстиції РФ розпочало процедуру депортацію Коряка в Україну. Відомство визнало перебування ексбойовика небажаним на території Росії.

Хоча в Мін'юсті запевнили, що Коряку не варто переживати за своє життя, бо депортують його до так званої «ДНР».

Проте суд скасував рішення, яке могло призвести до депортації. Суд врахував, що родичі Коряка також переїхали до Волгоградської області та отримали громадянство Росії, а сам він одружився з росіянкою.

Суд зазначив, що повернення Коряка в Україні може спричинити розрив сімейних стосунків та застосування щодо нього катувань.

Адвокатка колишнього бойовика заявила, що наразі він збирає документи, щоб отримати російське громадянство.

Нагадаємо, у жовтні у Службі безпеки України заявили, що трьох колишніх бойовиків самопроголошеної «ДНР» засудили до 9 років позбавлення волі.

Поділитись: