Колишня заступниця міністра інфраструктури Олександра Клітіна
Фото:

Скріншот з відео

Колишня заступниця міністра інфраструктури Олександра Клітіна, яку звільнили після того, як вона зазіхнула на посаду очільниці відомства, оголосила про створення власної партії «Україна проти корупції».

Про створення своєї політсили Клітіна розповіла у відео, на якому вона постала у червоному купальнику.

«Я вирішила боротися за правду самотужки. Тому що на цих ідіотів у штанях точно надії немає. Я створюю свою партію «Україна проти корупції», щоб розібратися нарешті з цими політичними проститутами», — заявила вона.

За її словами, політики вважають, що «якщо у них у штанях щось є, то цього достатньо для успіху та можна ображати жінок». Клітіна каже, що «жінки у сто разів розумніші й чесніші, ніж чоловіки».

Ексчиновниця також звинуватила міністра інфраструктури Владислава Криклія у тому, що він не просто звільнив її, а й «облив брудом», щоб вона «ніколи не оговталась». Пов’язано це, за її словами, з тим, що вона «заважала красти з Укрзалізниці».

«Тому я хочу розібратися з усіма корупціонерами й політичними проститутами. Усі охочі, приєднуйтесь до мене», — додала Клітіна.

Реакції українського політикуму та суспільства на її відео були різними, переважно дівчину засуджували за зовнішній вигляд. А певна кількість дописувачів зазначила, що Клітіна цілком має право знімати такі відео, які вважає за потрібне.

Співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко натякнула, що Клітіна «шкодить сприйняттю жінок в політиці».

«Я навіть не знаю, хто більше шкодить питанню серйозного і рівного сприйняття жінок в політиці: дрімучі сексисти — чоловіки — чи недолугі дівчата, які сплутали політику і тупійший, самозакоханий, беззмістовний піар», — написала вона.

А ось її колега по фракції Олексій Гончаренко відео назвав «рівнем «слуг» та усіх «нових облич».

«Від розуміння політичних процесів та риторики, які транслює Клітіна у своєму зверненні, можна лише вжахнутися. Ця людина, на секундочку, була заступницею міністра інфраструктури. Одного з найбільших і найважливіших міністерств 40-мільйонної країни», — написав депутат.

Відео згадав і парламентар від групи «За майбутнє», Антон Поляков, щоправда, у контексті згадки Сергія Лещенка, який очолює комітет з питань комплаєнсу та антикорупції в Наглядовій Раді Укрзалізниці.

«Сергію, вже навіть пані Клітіна бореться з корупцією в Укрзалізниці, а чим займаєшся ти?», — звернувся до нього Поляков.

У коментарі hromadske правозахисниця та співзасновниця кампанії проти сексизму «Повага» Ольга Веснянка назвала відео Олександри Клітіної «цікавим кейсом для української політики».

«Це випадок такого епатажного привернення уваги. Нині не пригадаю таких яскравих випадків на всеукраїнському рівні, щось подекуди зустрічалося на місцевому рівні в Одеській, Дніпропетровській областях… Ось такий епатаж, як на мене, це прецедент саме щодо жінки-політикині», — зазначила експертка.

За її словами, це прояв сміливості жінки в українській політиці, і її не варто засуджувати за такий вчинок. Веснянка вважає, що ексчиновниця пішла на це через те, що було «важко пробитися зі змістовними пропозиціями» або тому що «в моді популізм і хайп, який приводить до влади».

«У суспільстві часто бувають прояви гендерних стереотипів і хамства, коли часто обговорюють жінок, їхнє вбрання в поліції чи на певних посадах. Водночас політик у купальнику чи у плавках це не є вже такою рідкістю для українського публічного простору, коли пірнають в ополонки, займаються спортом… І ставитись засуджуючи винятково через стать епатажної політикині я б не стала», — додала вона.

Вона також закликала український політикум оцінюючи відео ексчиновниці підбирати «правильні слова», які не будуть звучати як «моралізаторська зверхня позиція».

Нагадаємо, Кабінет міністрів на засіданні 27 листопада звільнив з посади заступницю міністра інфраструктури Владислава Криклія Олександру Клітіну, яка у листуванні з пранкером, який називає себе «Джокер» (він представився особою, наближеною до президента), заявила про готовність очолити Мінінфраструктури.

Крім цього, виключений з фракції «Слуга народу» депутат Антон Поляков оприлюднив запис, на якому нібито депутати зі «Слуги народу» кажуть, що Клітіна отримала свою посаду «через ліжко». Сама вона заперечила цю інформацію і заявила по намір подати до суду проти учасників розмови.

Поділитись: