Ексдепутат від БПП та член ЦВК живе у США із виплатою держзарплати — «Схеми»

Журналісти—розслідувачі з'ясували, що член Центральної виборчої комісії та колишній народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Юрій Буглак виїхав до повномасштабного вторгнення і живе в Маямі, але отримав за цей час півтора мільйона гривень з бюджету.
Про це йдеться в розслідуванні «Схем».
За даними розслідувачів, Юрій Буглак вилетів з аеропорту «Бориспіль» 12 лютого 2022 року рейсом до Стамбулу. З наступного дня і по 9 березня в нього була запланована відпустка. Але після її закінчення службовець так і не повернувся до України.
Попри це, він продовжував отримувати зарплату з бюджету, працюючи дистанційно майже рік. Загалом він отримав заробітну плату та інші виплати на 1,5 мільйона гривень.
З 9 березня 2023 року Буглак пішов у відпустку для догляду за дитиною зі збереженням своєї посади. З цього дня члени ЦВК знову повинні були засідати офлайн, тобто працювати на своїх робочих місцях.
Перебуваючи за кордоном, Буглак восени 2022 року двічі просив про матеріальну допомогу з бюджету України — «на оздоровлення» та «для вирішення соціально-побутових питань у зв'язку з народженням дитини». Йому виділили 230 тисяч гривень, зазначають «Схеми».
Попри те, що Буглак приєднувався до онлайн-засідань ЦВК протягом 2022-го року і до березня 2023 року, він не проводив особисті прийоми громадян тощо. Сам Буглак заявив «Схемам», що з його боку ніяких порушень не було і він «продовжить працювати на державу».
Журналісти з'ясували, що родина посадовця живе в передмісті Маямі, у штаті Флорида (США). У Telegram він є учасником групи «Барахолка Майами», а його дружина — учасниця Facebook-групи «Живем в Майами, говорим по-русски».
Голова ЦВК Олег Діденко в коментарі «Схемам» сказав, що з юридичної точки зору в нього не було підстав звільняти Буглака з посади, а з морального боку «може бути багато питань».
Фракція «Європейська Солідарність» після розголосу ініціювала постанову Верховної Ради щодо звільнення Буглака з посади члена ЦВК. Там заявили, що інформація журналістів є приводом для кадрового рішення, «принаймні з позиції моралі та етики».
«Виявляється, не всі наші колишні колеги пройшли випробування опозицією. Хтось зрадив принципи, хтось обрав конформізм. Особливо неприйнятно це в час війни. І добре, що вони не належать до нашої команди зараз», — пише депутатка від «ЄС» Ірина Геращенко.
- Поділитися: