Обвинуваченого у державній зраді так званого колишнього очільника Міністерства охорони здоров’я Криму Петра Михальчевського засудили до 10 років ув'язнення.

Таке рішення ухвалив Дніпровський районний суд Києва 13 липня, повідомляє «Крим.Реалії».

Михальчевського визнали винним у державній зраді Судді дійшли висновку, що, будучи членом окупаційної адміністрації, він сприяв незаконній діяльності Росії на півострові.

Натомість його визнали невинним за іншою статтею обвинувачення — посягання на територіальну цілісність і недоторканність України. Суд виправдав його у зв’язку з недоведеністю вчинення ним цього злочину.

Петро Михальчевський був затриманий 5 січня 2018 року в Києві. Відтоді він перебував під вартою: спочатку його утримували у СІЗО Херсона, а влітку його перевезли до київського СІЗО. У червні 2019-го розслідування у справі Михальчевського завершили й 9 липня 2019-го суд перевів Михальчевського із СІЗО під домашній арешт.

Нагадаємо, Петро Михальчевський був так званим міністром охорони здоров'я в першому уряді Криму, підконтрольному Росії. Його призначили на цю посаду 27 лютого 2014 року — на наступний день після того, як російські військові захопили перші адмінбудівлі на півострові. У червні 2014-го Михальчевський звільнився і в 2015 році переїхав до Києва, де зайнявся лікарською практикою.

У січні 2018 року Михальчевського затримали співробітники Служби безпеки України. Восени то ж року його почали судити за звинуваченням у державній зраді й сепаратизмі (статті 110 і 111 Кримінального кодексу України).

За версією прокуратури Криму, Михальчевський став міністром в «незаконно створеному органі окупаційної влади» і тим самим «надав Росії допомогу в підривній діяльності в Україні». Його також звинувачують у тому, що він забезпечував проведення референдуму про анексію Криму в лікарнях.

Сам Михальчевський заперечує провину. Він визнає, що працював міністром охорони здоров’я, але не вважає це держзрадою, оскільки його посада начебто не була політичною.

Поділитись: