Ексголова Нацбанку Шевченко не погоджується з оголошенням його в розшук

Ексголова Національного банку України Кирило Шевченко
Ексголова Національного банку України Кирило ШевченкоFacebook / Кирило Шевченко

Колишній очільник Нацбанку Кирило Шевченко вважає оголошення його у розшук у справі про розкрадання коштів «зайвим підтвердженням заангажованості та політизованості слідства».

Про це йдеться у коментарі Шевченка для Forbes.

За словами Шевченка, він зробив усе для співробітництва зі слідством. Каже, що перебуває на консульському обліку в країні ЄС та повідомив про своє фактичне місцеперебування НАБУ та САП.

Також Шевченко зазначає, що офіційно звернувся до посольства з клопотанням про надання йому приміщення для організації відеозв’язку на час, коли слідчі захочуть провести допит.

«Я подав усі відповідні клопотання та зробив усі необхідні дії щодо залучення мене до слідчих дій у порядку, встановленому законодавством. Але, вочевидь, питання не в процедурах юриспруденції. Із цієї "нафталінової" справи хочуть зліпити "перемогу"», — сказав ексочільник Нацбанку та закликав НАБУ забезпечити відкритість і неупередженість процесу.

Нагадаємо, 24 жовтня Шевченка та двох працівників «Укргазбанку» оголосили у розшук, оскільки вони ігнорували виклики до слідства. У НАБУ зазначили, що їхнє місцеперебування слідчим невідоме.

У чому підозрюють Шевченка?

Кирило Шевченко подав у відставку з посади голови Нацбанку 4 жовтня 2022 року — «через причини, пов'язані зі здоров’ям, які не може далі ігнорувати». Уже 6 жовтня Верховна Рада підтримала його звільнення.

Того ж 6 жовтня НАБУ та САП заявили, що Шевченку повідомили про підозру в розкраданні коштів під час управління «Укргазбанком». Шевченко був головою правління банку з травня 2015 року до липня 2020-го. Підозру залишили у Нацбанку, бо у НАБУ сказали, не знають, де перебуває Шевченко.

За даними правоохоронців, керівництво банку використало інформацію про укладені з великими клієнтами договори банківського обслуговування для розкрадання коштів. Так, службовці банку забезпечили укладання фіктивних договорів із фізичними та юридичними особами, які нібито як агенти банку залучили до нього великих клієнтів.

За такі «агентські послуги» «Укргазбанк» щомісячно незаконно виплачував винагороду цим людям. Упродовж 2014-2019 років за цією схемою 52 фіктивним агентам безпідставно перерахували кошти держбанку на суму 206 мільйонів гривень.