Рада підтримала звільнення Шевченка з посади голови НБУ
Верховна Рада 6 жовтня підтримала звільнення Кирила Шевченка з посади голови Національного банку України.
Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.
Загалом за постанову про звільнення проголосували 263 депутати, з них 192 від партії «Слуга Народу».
«Самого пана Шевченка не було, тому звільнення пройшло в "турборежимі"», — написав Железняк.
Також 6 жовтня президент Володимир Зеленський вніс до Ради проєкт постанови про призначення Андрія Пишного на посаду голови Нацбанку України. Він є колишнім керівником «Ощадбанку».
Видання Forbes із посиланням на двох співрозмовників з партії «Слуга Народу» писало, що керівництво країни не мало суттєвих претензій до Кирила Шевченка. Водночас, за словами іншого посадовця, кандидатура Андрія Пишного розглядалася як можлива заміна Шевченку «досить давно».
Нагадаємо, що голові Нацбанку Кирилу Шевченку, який нещодавно подав у відставку, повідомили про підозру за діяльність під час управління «Укргазбанком». Слідчі виявили протиправну діяльність службовців державного «Укргазбанку», яка призвела до збитків у понад 206 мільйонів гривень.
Що передувало?
Голова Національного банку України Кирило Шевченко 4 жовтня оголосив, що йде з посади. Таке рішення він ухвалив «через причини, пов'язані зі здоров’ям, які не може далі ігнорувати». Він повідомив, що вже звернувся до президента України з проханням прийняти відставку.
Нагадаємо, Кирила Шевченка призначили головою НБУ влітку 2020 року після того, як його попередник Яків Смолій пішов з посади, заявивши про тиск із боку влади. Очільника державного «Укргазбанку», банкіра з понад 25-річним стажем призначили на посаду з подачі Володимира Зеленського.
Пізніше Зеленський пояснював рішення тим, що «тимчасово загасив пожежу, яка призвела не до зміни керівництва Нацбанку, стабілізувала ситуацію з курсом і підписання меморандуму з МВФ». Він зазначив, що влітку кадрова ситуація в Нацбанку була кризовою, на що звернули увагу в МВФ.
- Поділитися: