Національне антикорупційне бюро повідомило про підозру ексміністру екології та природних ресурсів часів Януковича Миколі Злочевському. Його підозрюють в організації спроби заплатити 6 мільйонів доларів керівництву НАБУ та САП задля закриття кримінального провадження щодо нього.

Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

Місцеперебування Злочевського наразі не встановлено, тому повідомлення про підозру йому надіслали поштою за місцем реєстрації.

Йому інкримінують ч. 3 ст. 27 та ч. 4 ст. 369 Кримінального кодексу.

Нагадаємо, 12 червня стало відомо, що детективи Національного антикорупційного бюро України задокументували факт надання колишнім високопосадовцем попередньої влади 6 млн доларів хабаря керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назару Холодницькому та керівництву Національного бюро розслідувань України за закриття кримінальної справи проти нього.

Пізніше з’ясувалося, що йдеться про Миколу Злочевського — ексміністра екології часів Януковича. Його люди за 6 млн доларів намагалися підкупити Холодницького та керівника Головного підрозділу детективів НАБУ Андрія Калужинського. За ці гроші Холодницький і Калужинський мали закрити кримінальне провадження про злочинну організацію Сергія Курченка, в якому Злочевський є підозрюваним. Справу хотіли закрити до дня народження Злочевського (14 червня), щоб він міг без перешкод повернутися в Україну.

У справі щодо дачі хабаря затримали трьох осіб: першого заступника начальника Податкової служби Києва Миколу Ільяшенка, директора з правових питань компанії Burisma Андрія Кічу та колишню керівницю одного з департаментів Державної фіскальної служби Олену Мазурову.

Поділитись: