Міністр екології та природних ресурсів України Микола Злочевський і міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк (на другому плані) під час засідання Кабінету міністрів України, в Києві, 25 січня 2012 р.
Фото:

Олександр Синиця/УНІАН

Справу, в якій пропонували 6 мільйонів доларів керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назару Холодницькому та керівництву Національного антикорупційного бюро, хотіли закрити до дня народження ексміністра екології часів Януковича Миколи Злочевського (власника нафтогазовидобувної компанії Burisma), щоб він міг без перешкод повернутися в Україну.

Про це заявив директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник на брифінгу 13 червня.

В інтересах Злочевського його люди за 6 млн доларів намагалися підкупити Холодницького та керівника Головного підрозділу детективів НАБУ Андрія Калужинського. За ці гроші Холодницький і Калужинський мали закрити кримінальне провадження про злочинну організацію Сергія Курченка, в якому Злочевський є підозрюваним.

«Справа, про яку йдеться, розслідувалась в ГПУ, потім, коли Генеральна прокуратура позбулася функції слідчого органу, справи почали передаватися в НАБУ. В одній із цих справ було оголошено підозру колишньому міністру пану Злочевському», — розповів Ситник.

Він додав, що наразі слідство у справі Злочевського зупинене у зв’язку з розшуком підозрюваного. У справі щодо давання хабаря вже затримали трьох осіб: першого заступника начальника Податкової служби Києва Миколу Ільяшенка, директора з правових питань компанії Burisma Андрія Кічу та ще одного фігуранта.

Сам епізод, по якому пропонували хабар, стосується причетності Злочевського до заволодіння коштами стабілізаційного кредиту Нацбанку, який видавався на підконтрольний олігарху Сергію Курченку «Реал Банк».

«Саме кримінальне провадження за фактом спроби підкупу службових осіб НАБУ і САП було зареєстроване 3 червня, тобто недавно. Чому був таки поспіх в осіб, які пропонували цю неправомірну вигоду? Тому що завтра у Злочевського день народження і був план досягти максимального результату, а саме закрити справу і допомогти Злочевському повернутися в Україну», — розповів Ситник.

Керівник НАБУ наголосив, що 6 млн доларів — це рекордна сума пропонованого хабаря в історії України. Ці кошти тепер поповнять бюджет України.

Нагадаємо, 12 червня стало відомо, що детективи Національного антикорупційного бюро України задокументували факт надання колишнім високопосадовцем попередньої влади 6 млн доларів хабаря керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назару Холодницькому та керівництву НАБУ за закриття кримінальної справи проти нього.

Варто зазначити, що компанію Злочевського Burisma підозрювали в ухиленні від податків, відмиванні коштів та розкраданні державних ресурсів, але у 2018-му несподівано стало відомо, що всі справи проти компанії закриті. Наразі НАБУ розслідує лише одну, яка має стосунок до компанії — про розкрадання державних ресурсів, де обвинуваченими є чиновники Міністерства екології часів Януковича. Тоді ліцензії на розробку газових родовищ фірмам Злочевського, зокрема Burismа, погоджувало міністерство, яке він сам і очолював.

Поділитись: