Колишнього начальника поліції Одеської області Дмитра Головіна та його заступника підозрюють у заволодінні тютюновою продукцією, яка була речовим доказом у поліцейському розслідуванні. Ймовірно, Головін допомагав контрабандистам легалізовувати цигарки, які незаконно прибували в одеський порт.

Як повідомили у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі, ексначальнику поліції Одещини вже повідомили про підозру у таких злочинах:

  • Привласненні;
  • Розтраті майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем;
  • Зловживанні владою або службовим становищем;
  • Легалізації (відмиванні) доходів, одержаних злочинним шляхом.

Слідство встановило, що деякі підприємці у змові з екскерівниками Нацполіції Одещини у 2017 році незаконно заволоділи великою партією контрафактної тютюнової продукції, яка мала статус речових доказів у кримінальному провадженні, що розслідувалась на той час ГУ НП в Одеській області. Після чого цю продукцію, вартістю 50 мільйонів гривень, випустили в незаконний обіг.

Загалом слідство викрило чотирьох причетних до незаконного заволодіння тютюновими виробами. Йдеться про самого Головіна, його колишнього першого заступника, а також двох керівників приватних компаній.

Крім Головіна затримали бізнесмена Чудакова, який, за версією слідства, забезпечував документальне оформлення та фактичне переміщення товару між складськими приміщеннями. Вже підготовлені клопотання про застосування стосовно підозрюваних запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

За версією слідства, у 2017-му керівництво поліції в Одеській області надало вказівку про переміщення тютюнових виробів для подальшого зберігання на склади приватних структур. Для цього створили формальну підставу – договір про зберігання речових доказів, підписаний заступником керівника ГУ НП в Одеській області. Незадовго тютюнові вироби зникли зі складів.

Нагадаємо, ексначальника поліції Одеси Головіна затримали 25 липня.

23 квітня Головін подав у відставку з посади начальника Головного управління Національної поліції в Одеській області. Замість нього призначили Олега Беха, який раніше був начальником Головного управління в Харківській області.

Поділитись: