ЕксОПЗЖ допомогла просунути в Раді 257 рішень — дослідження «Чесно»
Без участі народних депутатів України від колишньої «Опозиційної партії — За життя» Верховна Рада не змогла б ухвалити 9,1% або 257 ухвалених рішень. Серед них — скандальна містобудівна реформа.
Про це йдеться в дослідженні руху «Чесно» з посиланням на дані Верховної Ради.
Там підрахували, що загалом парламент України з початку 2022 року і до квітня 2023-го включно провів 2822 успішні голосування. Як зазначає «Чесно», 86% рішень було б ухвалено, навіть якби ексОПЗЖ за них не голосувала. 4,7% рішень було ухвалено без жодного голосу від цих народних депутатів.
А 9,1% або 257 рішень Верховної Ради не були б ухвалені, якби їх не підтримала ексОПЗЖ. Зокрема, як зазначається, вони давали вирішальні голоси під час ухвалення скандальної містобудівної реформи (№5655) та правок про скасування пожиттєвого фінмоніторингу для високопосадовців (№8008).
Лідерка руху «Чесно» Віта Думанська заявляє, що з 2022 року парламент не може розглянути жодну ініціативу, яка впливає на депутатів проросійських партій, ані на місцевому рівні, ані на рівні парламенту, хоча таких ініціатив уже понад десять. «Напрацювання таких політик блокується, бо колишні члени ОПЗЖ виконували та продовжують виконувати роль "рятівників" за викликом для керівництва партії влади», — зазначає Думанська.
У «Чесно» також зауважують, що важливі для країни ініціативи мають підтримку і провладної партії, і опозиції, тобто для таких питань навіть конституційна більшість не є проблемою.
Нагадаємо, конституційний склад Верховної Ради України нараховує 450 народних депутатів України, які обираються на п'ять років. Верховна Рада є повноважною за умови обрання не менш як 2/3 від її конституційного складу. Станом на 1 травня 2023 року у парламенті дев’ятого скликання працюють 405 народних депутатів.
У квітні минулого року у Верховній Раді оголосили про призупинення діяльності фракції ОПЗЖ за рішенням Ради з нацбезпеки та оборони. До того РНБО призупинила будь-яку діяльність в Україні політичних партій, які мають зв'язки з росією. Ішлося, зокрема, і про ОПЗЖ.
Натомість у Раді створили депутатську групу «Платформа за життя та мир», яку очолив Юрій Бойко. Частина ексдепутатів-утікачів від ОПЗЖ позбулися мандатів, бо самі написали відмову, частина — через позбавлення українського громадянства.
- Поділитися: