Керівник проєктів та програм Департаменту відкритих ринків Національного банку України Емал Бахтарі розповів у якій валюті українцям краще зберігати свої заощадження.

Про це він сказав в етері програми «Нині вже» на hromadske.

«Виходячи з того, що курс тепер може змінюватись в будь-який бік і він залежить не від нашої політики, не від чиїхось бажань, не від потреб уряду чи ще когось, а залежить більше від того, який буде врожай, яка буде погода, якими будуть ціни на нафту чи газ. Це все впливає на курс, то зрозуміло, що в умовах плаваючого курсу весь світ, вся економіка намагається свої ризики мінімізувати чи зафіксувати», — наголосив експерт. 

За його словами, краще зберігати свої кошти в декількох валютах, а не в одній.

«Якби, наприклад, ви сьогодні тримали половину у валюті, а половину в гривні. Одна валюта здорожчала, друга подешевшала. Ви фактично залишились на тому ж рівні. Але можна і в інше вкладати, в цінні папери чи купити авто, житло або що завгодно», — пояснив Бахтарі.

Водночас, на думку експерта, найкращим є спосіб диверсифікації.

«Це означає не ризикувати одним активом», — додав він.

Нагадаємо, інфляція в Україні у листопаді скоротилася до 5,1% за рік — це відповідає цілі Національного банку, встановленій ще у 2015 році. У зв’язку з цим, зокрема, НБУ ухвалив рішення знизити розмір облікової ставки одразу на 2 відсоткових пункти — до 13,5% річних. Це максимальне зниження облікової ставки від початку року.

Своєю чергою, у Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства пояснили ріст цін при падінні курсу валют зростанням номінальної зарплати українців.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile