Експерти KSE прогнозують новий спалах COVID-19 в Україні вже цього літа
У Київській школі економіки (KSE) підрахували, що хоч ситуація з коронавірусом в Україні наразі стабільно позитивна, вже до кінця цього літа може розпочатися нова хвиля епідемії.
Про це повідомляє Telegram-канал Міністерства охорони здоров'я «Коронавірус_інфо» з посиланням на експертів Київської школи економіки.
Там підрахували, що добові показники госпіталізації падають на 10% щотижня, кількість пацієнтів — на 15%. Середньодобова смертність загалом по Україні становить 17 померлих на добу.
«У липні-вересні ми не прогнозуємо великого збільшення показників смертності навіть в разі спалаху. Водночас спалах очікується вже цього літа», — сказав керівник Центру економіки охорони здоров'я KSE Юрій Ганіченко.
На думку фахівців, причиною нового спалаху може стати зростання захворюваності в країнах Європи, яке незабаром може прийти в Україну. Тому вакцинація проти COVID-19, запевняють у KSE, є критично важливою.
Зазначимо, що фахівці KSE стали не першими, хто спрогнозував ймовірний спалах коронавірусу в Україні вже до кінця літа. Так, у середині червня учені Національної академії наук попередили, що причиною такого спалаху може стати більш небезпечний та заразний штам «Дельта».
Він зараз активно циркулює у сусідній Росії та призводить до нових рекордів захворюваності та смертності.
В Україні за минулу добу, 13 липня, виявили 547 випадків коронавірусу. Також 797 пацієнтів одужали та 25 — померли. Госпіталізували 409 людей.
Від початку пандемії в нас зафіксували 2 242 245 випадків зараження коронавірусом. З них 52 665 людей померли від ускладнень захворювання, а 2 179 076 — одужали.
З початку кампанії вакцинації першу дозу отримали 2 415 052 людини, а завершили вакцинацію (отримали дві дози) — 1 258 703 людини (з них двоє — отримали першу дозу за кордоном).
З 24 лютого в Україні діє адаптивний карантин: регіони поділяють на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зони, де карантинні обмеження залежать від епідемічної ситуації. Наразі всі регіони «зелені».
Цей матеріал опубліковано за підтримки: The Black Sea Trust for Regional Cooperation, a project of the German Marshall Fund. Висловлені у публікації думки не обов’язково відображають погляди Black Sea Trust або їхніх партнерів.
- Поділитися: