Експоліцейського, який убив британку Сару Еверард, засудили до пожиттєвого ув’язнення без права на дострокове звільнення

Сара Еверард
Сара ЕверардTwitter / Lambeth Police | Central South BCU

Центральний кримінальний суд Великої Британії визнав 48—річного Вейна Казенса — колишнього поліцейського елітного підрозділу Лондона — винним у вбивстві 33—річної Сари Еверард і засудив до пожиттєвого позбавлення волі.

Про це йдеться у вироку судді Фулфорда за 30 вересня.

Слідство встановило, що в ніч на 3 березня Казенс затримав дівчину, коли вона поверталася додому з роботи, через нібито порушення коронавірусних обмежень. Потім експоліцейський надягнув на неї наручники й посадив в орендоване авто.

Казенс заявив Еверард, що відвезе її до відділку для допиту, а насправді завіз у лісосмугу за межами Лондона, де зґвалтував, після чого задушив і спалив її тіло. Останки дівчини знайшли лише через тиждень; експертиза зубів підтвердила, що це Еверард.

Казенса затримали в його будинку 9 березня. Поліція встановила його зв’язок із авто, на якому Еверард вивезли за Лондон. Чоловік на суді визнав свою провину, але суддя Фулфорд відхилив прохання захисту про більш м’який вирок.

«Зловживання повноваженнями поліцейського, як у цьому випадку — для викрадення, зґвалтування і вбивства самотньої жінки, — це такий самийй серйозний злочин, як і вбивство з політичних, релігійних чи ідеологічних мотивів», — ідеться у вироку.

Саме тому, з огляду на серйозність злочину, суддя постановив засудити Казенса до пожиттєвого позбавлення волі — рідкісного вироку в подібних справах. На відміну від довічного ув’язнення, цей вирок не передбачає умовно-дострокового звільнення за жодних умов.

Сім’я Сари Еверард після оголошеного вироку заявила, що вітає його, хоча «ніщо вже не зробить життя кращим, ніщо вже не поверне Сару». Але «той факт, що він [Казенс] буде довічно ув’язнений, приносить певне полегшення», цитує заяву BBC.

46-річний Вейн Казенс потрапив до лав поліції Лондона у 2018 році. Він працював в елітному підрозділі, що займався охороною урядових та дипломатичних будівель британської столиці.

Убивство Сари Еверард викликало хвилю протестів у Великій Британії проти насилля щодо жінок з боку правоохоронців та їхньої безпеки загалом.