УКРАЇНА

Експорт ялинкових прикрас з України зріс на третину

2 січня, 2018 16:04
УКРАЇНА/Експорт ялинкових прикрас з України зріс на третину
Зберегти
Вигляд
За 10 місяців 2017 року експорт виробів для новорiчних і рiздвяних свят склав $6,1 мільйонів — на третину більше, ніж за відповідний період 2016 року.

За 10 місяців 2017 року експорт виробів для новорiчних і рiздвяних свят склав $6,1 мільйонів — на третину більше, ніж за відповідний період 2016 року.

Про це повідомляє сайт Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

На вироби зі скла припало 86% продукції, на інші — 14% експортних поставок.

Розширилась також географія поставок українських виробів. Наразі вони присутні на ринках 28 країн світу. Зокрема, протягом 10 місяців минулого року до країн ЄС експортовано 58,2% загального обсягу прикрас. Загальні обсяги поставок новорічних та різдвяних виробів до країн ЄС збільшились на 25,3%.

30,5% загального експорту новорічних та ялинкових виробів з України та 52,4% експорту до країн ЄС — це ринок Нідерландів. У поточному році обсяг поставок з України до цієї країни зріс на 31,5%.

«На сьогодні ЄС є основним покупцем українських ялинкових прикрас, але нашими іграшками прикрашені також ялинки і в США, і Ізраїлі, і навіть на Мальдівах» — зазначила заступниця Міністра економічного розвитку і торгівлі України Наталія Микольська.

За відповідний період суттєво зросли поставки новорічних прикрас до Великої Британії — у 2,3 рази, Росії — у 2,2 рази, Грузії — в 1,9 рази, Чехії — в 1,8 рази, Латвії — в 1,7 рази, на Мальдіви — у 1,5 рази, Польщі та США — у 1,4 рази.

Минулого року також з’явились нові країни-імпортери українських виробів — Австрія, Вірменія та Румунія.

Нагадаємо, на фабриці в селі Клавдієво-Тарасове майже 60 років виготовляють ялинкові прикраси, які потім розвозять по всій Європі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Ельфи-склодуви»: як у селі під Києвом видувають новорічні іграшки для всієї Європи (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Пов`язані новини